Pitää laittaa yhteen kohtaa pinnapultti kiinni käyttäen apuna loctite ruuvilukitetta. Kuinka kauan lukitteen pitää antaa kuivua ennen kuin voi kiristää siihen mutterilla osan.
En ole nähnyt missään kuivumisaikatietoa eikä sitä näy pikku pillipurkin kyljessäkään. Loctite pikaliimathan kuivuu alta aikayksikön. Erään toisen kohdalla oli 12 tuntia
loctite
10
5971
Vastaukset
- kauan
löytyy niin monta tuotetta ettei kannata arvailla.
- *GoldenStar*
Jos anna lukitteen kuivua ennen kuin kiristät, nin se murenee eikä näin ollen pidä. Pultit kierretään kiinni asti, jonka jälkeen lukite saa kuivua ja samalla lukitsee kierteen niin, ettei ne itsestään kierry auki.
- jälkkäritkin myöhäss
Mitä luulet, että onko 4.9. kysytty asia vielä kovin akuutti?
- Anonyymi
jälkkäritkin myöhäss kirjoitti:
Mitä luulet, että onko 4.9. kysytty asia vielä kovin akuutti?
Minulle asia on akuutti nyt.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minulle asia on akuutti nyt.
Ruuvilukitteet toimii siten että ainetta laitetaan kierteeseen ja pultti vedetään samantien kiinni ja oikeaan tiukkuuteen.
- Anonyymi
Teollisuudessa pinnapultti ruuvataan heti kiinni loctiten laiton jälkeen. Ja voi siihen pulttiin heti ruuvata muutakin kiinni. Eli ei tarvi mitään kuivumisaikaa.
t. tuhansia ruuveja vihreällä loctitella asentanut- Anonyymi
Kiitos, tuota tietoa ilman en olisi elämässäni pärjännyt, tosin 6 vuotta meni että löysit tavan kertoa, että olet montturasvari.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos, tuota tietoa ilman en olisi elämässäni pärjännyt, tosin 6 vuotta meni että löysit tavan kertoa, että olet montturasvari.
Mikäs sua nyt pännii?
- Anonyymi
Hyvä trolli oli tuo.
- Anonyymi
Miten niin trolli? Joku voi olla niin kädetön ja tekemässä hommaa ensimmäistä kertaa ettei tiedä miten toimitaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k1655156- 1954083
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah1403725Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat653062Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia533000- 1461997
Nyt meni lopulliset lämmöt.
Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta441757Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.361499Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla
Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?631434Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta
Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk261319