loctite

lukitus

Pitää laittaa yhteen kohtaa pinnapultti kiinni käyttäen apuna loctite ruuvilukitetta. Kuinka kauan lukitteen pitää antaa kuivua ennen kuin voi kiristää siihen mutterilla osan.

En ole nähnyt missään kuivumisaikatietoa eikä sitä näy pikku pillipurkin kyljessäkään. Loctite pikaliimathan kuivuu alta aikayksikön. Erään toisen kohdalla oli 12 tuntia

10

5822

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kauan

      löytyy niin monta tuotetta ettei kannata arvailla.

    • *GoldenStar*

      Jos anna lukitteen kuivua ennen kuin kiristät, nin se murenee eikä näin ollen pidä. Pultit kierretään kiinni asti, jonka jälkeen lukite saa kuivua ja samalla lukitsee kierteen niin, ettei ne itsestään kierry auki.

      • jälkkäritkin myöhäss

        Mitä luulet, että onko 4.9. kysytty asia vielä kovin akuutti?


      • Anonyymi
        jälkkäritkin myöhäss kirjoitti:

        Mitä luulet, että onko 4.9. kysytty asia vielä kovin akuutti?

        Minulle asia on akuutti nyt.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minulle asia on akuutti nyt.

        Ruuvilukitteet toimii siten että ainetta laitetaan kierteeseen ja pultti vedetään samantien kiinni ja oikeaan tiukkuuteen.


    • Anonyymi

      Teollisuudessa pinnapultti ruuvataan heti kiinni loctiten laiton jälkeen. Ja voi siihen pulttiin heti ruuvata muutakin kiinni. Eli ei tarvi mitään kuivumisaikaa.

      t. tuhansia ruuveja vihreällä loctitella asentanut

      • Anonyymi

        Kiitos, tuota tietoa ilman en olisi elämässäni pärjännyt, tosin 6 vuotta meni että löysit tavan kertoa, että olet montturasvari.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kiitos, tuota tietoa ilman en olisi elämässäni pärjännyt, tosin 6 vuotta meni että löysit tavan kertoa, että olet montturasvari.

        Mikäs sua nyt pännii?


    • Anonyymi

      Hyvä trolli oli tuo.

      • Anonyymi

        Miten niin trolli? Joku voi olla niin kädetön ja tekemässä hommaa ensimmäistä kertaa ettei tiedä miten toimitaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      304
      11676
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      144
      7146
    3. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      104
      5962
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      42
      5319
    5. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      53
      4399
    6. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      30
      4299
    7. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      32
      3621
    8. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      62
      3618
    9. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      83
      3238
    10. Nyt peukut pystyyn

      Nyt kaikki peukut pystyyn, siirtopersu on aikeissa muuttaa Kannuksesta pois. Facebookissa haukkui tänään Kannuksen peru
      Kannus
      22
      3145
    Aihe