Kumpi on Kiinankärhä, sininen vai keltainen? Minulla oli keltainen, mutta se kuoli saman istutuskesänä ja sitä sanottiin kaupassa Kiinankärhöksi. Nyt minulla on vain sininen, ja se rehottaa paikallaan, ettei leikkaamaan ehdi. Kukat olivat samannäköiset ja siemenhörhelöt myös. Onko sama nimi ja kasvi, vaikka on eri väri?
Jalokärhön tunnen, mutta se ei pitänyt juurelle istuttamastani mehikasvista, vaan kuoli. Tosin voi se tulla vielä ensi vuonna, jos hyvin sattuu, sillä joskus se tuli aika myöhään. En ole uskaltanut syvälle kaivaa, etten telo sitä. Katson keväällä, mitä tapahtuu.
Kiinankärhö?
AnelmaS
1
497
Vastaukset
- kärhöt...
Kiinankärhö on keltainen ja alppikärhö sininen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla3781093- 641076
- 61832
- 57749
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k99678Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai49651- 26643
Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,14638- 68630
- 57600