Ketkä ovat vanhemmat?

Eli, kun luo perheen, jossa on mies, nainen ja esim.lapsi tai teini. Nii onks ne mies ja nainen niitten vanhemmat??? Kysymyshän koskee kakkosta.
7518
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ei välttämättä. Kun teet perheen saat yhdestä napista määrittää sukupuun. Siellä saat laittaa vaikka kaikki kämpiksiksi, tai naisen yksinhuoltajaksi ja miehen vain asumaan samassa kämpässä. Toki voit laitta ne perheeksi!
Toivottavasti on jotain apua..

-Mortimer-

Äänestä
  • ..että teineillä ja sitä nuoremmilla tarttee olla vanhempi/vanhemmat.

    Äänestä

  • Amppeli kirjoitti:

    ..että teineillä ja sitä nuoremmilla tarttee olla vanhempi/vanhemmat.

    Juu kyllä se näin taitaa olla... Unohdin tuon asian...

    -Mortimer-

    Äänestä

  • Mortimer kirjoitti:

    Juu kyllä se näin taitaa olla... Unohdin tuon asian...

    -Mortimer-

    Miten sen sukupuun saa määritettyä...?
    Sims 1 vai sims 2?

    Äänestä

  • heme* kirjoitti:

    Miten sen sukupuun saa määritettyä...?
    Sims 1 vai sims 2?

    Täs on kyse sims2:sesta!!!!!!

    Äänestä

  • heme* kirjoitti:

    Miten sen sukupuun saa määritettyä...?
    Sims 1 vai sims 2?

    ..saa määritettyy siinä valokuvanottokohdassa. Siel on sellanen hassu pieni kuva jossa on kaks pikkusta palloo, ne yhdistyy viivalla ja niiden alla on sit kolme palloo, kaikki yhdistyy viivoil. Siitä klikkaat, ni voit määritellä sukupuun vetämällä jonkun simin kuvan toisen simin kuvan päälle, sit valitset niistä vaihtoehdoista mikä se sille toiselle on.. Jos haluut et ne on vaan kämppiksii, ni ei tartte vaivautuu tekee sitä. Tulipas selostettua monimutkasesti.. Sims 2

    Äänestä

  • heme* kirjoitti:

    Miten sen sukupuun saa määritettyä...?
    Sims 1 vai sims 2?

    Niin, siis sims 2:ssa saa määriteltyä sukulaisuuden siinä vaiheessa kun luot perhettä.
    Ensin teet ne simit ja sit painat sitä sukupuun kuvaa (ennen kuin hyväksyt perheen) ja sit kun vedät toisen kuvan toisen päälle (esim. miessimin kuvan naisen kuvan päälle, kone kysyy
    "laitetaanko sim Matti simille Maija puolisoksi, sisarukseksi tai kämppikseksi" ja tästä sit vaan "ruksaat" oikean vaihtoehdon. Samoin kaikkien perheenjäsenten kanssa..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Simppu kirjoitti:

Eli, kun luo perheen, jossa on mies, nainen ja esim.lapsi tai teini. Nii onks ne mies ja nainen niitten vanhemmat??? Kysymyshän koskee kakkosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu