Missä Ojalan lihapiirakat?

Mihin ovat maan parhaat lihikset kadonneet? Ei ole aikoihin torilla näkynyt.
74849
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Olen pohtinut ihan samaa.. Ei ollut Noormarkun markkinoillakaan vaikka on siellä yleensä ollut myymässä. Tuttu oli nähnyt "kojun" huilaavan siellä missä omistaja asuu. Toivottavasti ei vallan ole lopettanut!

Äänestä

hyviä joo jos ei makua kaipaa

Äänestä

Onko ojalan leipuri lopettanut?

Äänestä

No ne on syäty. Suihin ne on kadonnu. Mitä semmottisia edes kysyt.

Äänestä

Kyllä ne taas onneksi tulevat takaisin. Mutta täytyy Tanjankin joskus lomaa pitää.

Äänestä

nyt kuulemma lopettaa toimintansa
voi hemmetti :(

Äänestä

Ripsip.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


MISSÄ OLET OJALA kirjoitti:

Mihin ovat maan parhaat lihikset kadonneet? Ei ole aikoihin torilla näkynyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu