Kotkan murha/ puukkomies?

Käräjäsalista tuli kuvaa. on mustatukkainen. onkohan suomalainen mustalainen ja vai itärajan takaa tullut rikollinen.??
133298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Venäläinenhän se on, viime vuonna oli jopa sen facebook-sivu ja kaikki levityksessä. Nyt se on poistettu enkä enää muista nimeä mutta kumminkin venäläinen on. Ehkä murha.info-foorumissa olisi se tieto vielä olemassa?

Äänestä

Nyt kun muistelen niin etunimi taisi olla Dimitri.

Äänestä
  • Ei ole kun venäläinen Dima "Tekulev" joku sellainen komea kaveri.

    Äänestä

Venäläinen se on. Ei riittänyt sähkölamautin tai jousipamppu. Tuollaista se noiden kanssa on.

Äänestä

kaikki löytyy vanhasta ketjusta kun viitsitte kaivaa sen esiin.

Äänestä

minfosta kaikki löytyy mitä täältä on poistettu...samat asiat on olleet näissä poistetuissa ketjuissa , siis asiat...asiattomuuksien takia varmaankin poistettu.

Äänestä

Ei ollut mikään Sasu. Ja muutenkin kannattaa olla varovainen kun keskustellaan tekijän henkilöllisyydestä, helposti vääriä ihmisiä leimataan eikä oikean tekijän nimeäkään pitäisi levitellä. Kuvasta puhumattakaan.

Äänestä
  • Dzmitry Tsiakuchaun... kuvakin lehdessä tänään
    Varovaiseseti sinne laitettu vissiin ettei vaan nyt tulisi paha mieli kenellekää elossa olijalle,,sukulaisista ja perheenjäsenistä tai oikeuden toteutumisesta ei niin väliä...
    Mistä aina löytyy "ymmärtäjä/symppaaja" näille mieleltään vinksahtaneille..

    Äänestä

dima se on....katsokaapa minfosta ,,siellä on kaikki tiedot.Lue ketju alusta asti niin paljonkin selviää-

Äänestä

" Marianne9127.12.2013 18:49 15 SULJE
Ainakin YLE Kymenlaakso uutisoi asiasta. Surmaaja eli Dima Tekuchev oli kertonut lyöneensä Villeä riidan päätteeksi veitsellä. Eli kyllä täällä Kotkassa heti Villen löytymisen jälkeen pyörineet huhut pitivät paikkaansa. Silloinhan jo huhuttiin, että Villen löytänyt henkilö olisi kertonut ruumiissa olleista teräaseen jäljistä. Järjetön teko! "

onkstää sama ?

http://websta.me/n/dimpsu

Äänestä
  • on

    Äänestä

Saatanan ryssä!!!

Äänestä
  • Yllä-oleva kommentti hipoo neroutta!!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Mamuja liikaa. kirjoitti:

Käräjäsalista tuli kuvaa. on mustatukkainen. onkohan suomalainen mustalainen ja vai itärajan takaa tullut rikollinen.??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu