Minulla olisi tällainen ikävä ongelma, että alapääni iho ( emättimen aukon alapuolella oleva ihokaistale enimmäkseen ) on kuiva ja kirvelee koskettaessa. On myös punaiset haavaumajäljet jääneet pienistä repeämistä. olen käyttänyt normaalia ihorasvaa, mutta ei tunnu auttavan ( Ph. limakalvoalueilla ja bakteerikannat varmaan aika eri )... Yhdessä vaiheessa tämä kutina ja kirvely jo hellitti ja jätti minut rauhaan lähes kokonaan, mutta palasi taas ( yksi syy voisi olla sheivailu...? ). Hiivasta sun muusta ei ole kyse koska olin juuri gynegologilla ja papassa.
Eli voitteko suositella jotain rasvaa vaikka apteekista, ajattelin ensin kokeilla näin ja jos ei auta palata lääkärille. nyt on vaan niin vaikea aikoja saada niin voisi ensin kokeilla jollain apteekin tuotteella yms.
Alapään liamkalvo ja ihottuma
Nuori nainen
2
1121
Vastaukset
- vanhempi nainen
Yksi hyvä voide on Bepanthen-salva, jota saa apteekista.
- ellu5
semmoinen apteekista saatava ceridal-öljy. Pesuun käytän myös apteekin intiimi-osastolta ostettua intiimialueen saippuaa.Nimi taisi olla tvål. Niin ja muistathan käyttää sekstailussa liukuvoidetta..??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m2895445- 705016
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484126- 513830
- 413458
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo873107Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv692972- 382130
- 442071
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami272068