Pöydänvaraus+jonoton sisäänkäynti HINTOJA / Suomi

BileetBileet

Hei!

Olen hoitamassa suurehkolle (30-40) porukalle baari-iltaa ja hämmästyin Helsingin keskustan yökerhojen palvelumaksuista. Nämä maksut sisältävät vip-pöydän/sohvaryhmän sekä "ilmaisen", jonottamatta sisäänpääsyn valitsemaani yökerhoon.

Esimerkiksi Namu veloittaa tästä paketista hulppeat 1000e. Paketti kylläkin sisältää muutaman pullon kirkasta viinaa ja jokaiselle ryhmän jäsenelle lasillisen skumppaa. Mutta on se joka tapauksessa kohtuuttoman kova hinta muutamasta tunnista. Ehkä heillä on kuitenkin varaa siihen?!?

Tapaus The Circus. Hinnat täälläkin täysin pilvissä. Samaa pakettia tuntuvat tarjoilevan kuin Namunkin henkilökunta. Suhteellisen pienet vip-tilat, olisiko siinä syytä pitää korkeita hintoja?

The Tiger. Vip-kaistaa pitkin baariin, sieltä oma pöytä jne. Maksaa 10e/hlö. Ei paha, ei todellakaan jos vertaa Namun tai Circuksen palvelumaksuihin. Esimerkiksi 40hlön ryhmä maksaa "vain" 400e, kun taas Circus ja Namu luultavasti nostaisivat ryhmän koon vuoksi hintoja entisestään.

Fredan TIvoli. Musiikki ei oikein ole sitä mitä sen pitäisi olla. Joku ehkä voisi sanoa, että sen pitää olla "sitä peruspaskaa NRJ-kamaa ja sitä mitä on jo koko kesä tullut joka radiokanavalta", mutta sitä tässä haetaan. Joka tapauksessa mielenkiinnostani laitoin kyselyä, ja tulokseksi sain 400e ensimmäiset 20hlöä, sen jälkeen 10e/hlö. Paketti sisälsi edelleen sisäänpääsyn jonottamatta, ja oman pöydän. Näiden lisäksi saattoi myös tulla lasillinen skumppaa...

Amarillo Helsinki. Yksinkertaisesti ei ole tiloja eritellä niin että tämänkokoinen seurue voisi viettää iltansa "samassa pöydässä".

Millaista tarjontaa Teidän kaupunkinne yökerhot tarjoavat? Ovatko hinnat lähelläkään Helsingin tasoa?

0

3212

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Miksi et halua kaivattusi

        kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
        Ikävä
        101
        960
      2. Miten hän käyttäytyy kun näette jossain?

        😁
        Ikävä
        60
        883
      3. Carunan hinnat

        Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun
        Maailman menoa
        68
        683
      4. Joko uskallat.

        Huomenna nähdään.
        Ikävä
        41
        645
      5. Koetko vielä et

        Olen elämäsi rakkaus?
        Ikävä
        61
        639
      6. Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit

        ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka
        Ikävä
        22
        552
      7. Kunnan päätie ja sen lähialueet

        Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la
        Hyrynsalmi
        33
        548
      8. Toimittajat ulkomailta saapuivat eilen vaskiviikoille

        Toimittajat lähtivät tutustumaan Lieksan yöelämään ja kultturitarjontaan. Kaikki yllättyivät kuinka aktiivista ja innoka
        Lieksa
        24
        512
      9. Oletko tullut siihen

        Tulokseen ettet saa minua
        Ikävä
        46
        484
      10. Mitä luulet

        Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
        Ikävä
        37
        478
      Aihe