Oliko yllätys?
...
8330
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Onneksi poliisi ehtii tehdä tarkastuksia sillon tällöin. Nuoret saattavat oppia.
Vanhemmuus on hukassa niiiiiiin kamalan monelta.
Entäs ne kaksi 12-vuotiasta? Omilla rahoillako ostivat ne 80-kuutioiset moottoripyörät? Epäilen!
Tässä nyt oli melko paljon noita "silmäätekevien" kakruja kyseessä joilla on rahaa. Lapsilla ei kotiintuloaikaa -- no toivottavasti edes paikat.
Muutaman kerran kun koitin jututttaa asiata niin se palaute oli ihan painokelvotonta tekstiä.. veen hoo jne.. joo kyllä te tiiätte.
Vain yksi vastuullinen vanhempi on julkisesti tämän jälkeen on sanonut että mopo pysyy nyt tallissa.
Niin se omituinen sana : anteeksi, puuttuu kovin monen sananvarastosta.
Saatikka vastuun ottaminen siitä että ihmisiä häiriköidään koko kesän ajan.
Luokitellaan suoraan kyttääväksi kukkahattutädikisi jos haluaa vaikkapa nukkua.
Niin ei siellä Majlasalmella jne kyllä kuulu ihan varmana- jos nyt joku haluaa livenä käydä kuuntelemasa täällä keskustassa niin voidaan vaihtaa yöksi mestoja.
VANHEMMAT ! missä te olette ?
Huomaatteko- runsaiden vastausten määrät.. zero, nolla,niente, nada.
Hävettäisi suunnattomasti jos omat jälkeläiseni käyttäisi moista kieltä ketään kohtaan, ajeleisiviat p- rallia pitkin kylää ja jopa poliiseja karkuun.
Ei varman noita kilttejäkään katsella hyvällä silmällä kun nämä ehtivät pilata maineen.
Niin että kenen ne nyt sitten onkaan niin laittakaa kuriin.
Rajat on rakkautta.
Ja nyt ajelevat ilman kilpiä. Vanhemmat tietoisia ja välinpitämättömiä.
Uusi ratsia ja lasku kotiin.
Noin 3500e.
Ryyppäävät mopokerhotiloissaan keskellä yötä. "Mopokerho"..vitsi koko juttu. Tarttis vetäjän vetää kerhoansa, jos kerta kehtaa sanoa tommosta kerhoksi. Kännissäkö virittelevät neljän aikaan yöllä ovet sepposen selällään killan pihassa?????Voi venäjä kun naurattaa..
Se ptäisi olla niin kuin autokerhossakin, että alkoholin nauttiminen on kielletty tiloissaan. Tai ainakin julkinen juopottelu - en tunne ihan tarkkaan sen sääntöjä, mutta jotain sinnepäin.