Tuolla kauris palstalla puhutaan koko ajan siitä ettei kauriin kanssa voi suhteet onnistua...mutta entäs jouskari miehen kanssa??? Semmosta soutamista ja huopaamista on ollut että en tiedä kuinka kauan jaksan jäädä katselemaan...lopettakkaan en tahtoisi kun tullaan kuitenkin niin hyvin toimeen. Mutta missä sitten mättää??? En sitä ole saanut selville jouskaristakaan. On niin hyvä olla kuulemma sitten kuitenkin yhtäkkiä ollaan niinkuin ei tunnettaisikaan ja taas toisena päivä ylimpiä ystäviä ja niin rakastuneita....Outoa...
argh!!
kauris
151813
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
sinun kanssasi. Jatkuvasti pois muuttoa, sitten olin taas maailman ihanin ja 1 viikko myöhemmin ilkeä jne. Nyt se on sitten poissa. Onneksi olimme vain avoliitossa.
Jousimies miestä harva nainen pystyy pitää aloillaan mutta jos osaa käsitellä lipsuvaa joukkaria ja voittaa hänen rakkauden niin voi odottaa että mies juoksee vielä vuosien kuluttua perässäsi, mutta joukkari miehen pitäminen vaatii omanlaista taktiikkaa ; Mutta leijonat & joukkarit osaakin pitää toistensa mielenkiinnon yllä vuodesta toiseen =)))
Kyllähän sitä mielenkiintoa on molemminpuolin...ja paljon. Mutta välillä tuntuu kuin joku muuri olisi välillä.
Olen itse nousuva jouskari, joten varmaan siksi on niin vaikeaa...
vielä kommenttina, etten usko sen johtuvan sinun nusevasta jousimiesmerkistä. Todella jousimies-mies on ailahtelevainen.Ensimmäisen onnenhuuman jälkeen 2-3 vuotta alkaa jalkapohjia jo kutittaa, vaikka ei vilkuilekaan vieraita, niin jossain sielun sopukoissa elää se vapauden kaipuu.Meilläkin oli viiden vuoden aikana varmaan 8 muuttoa äidin luo (huom! mies 51 v.) ulkomaille.
Ja viikon päästä anelu itku kurkussa päästä takaisin. Nyt kun se sanoi muuttavansa, niin sanoin kylmästi että muuta, mutta nyt viimeisen kerran. Joku sanoi jousimiehestä tällä palstalla, että sen naisen,joka haluaa jousimiehen taltuttaa täytyy voittaa jousimiehen äiti. Minusta se pitää paikkansa.
mulla kans joukkari mies ja itse olen leijona ja on kyllä sellaista intohimoa ja välillä riitelyä etten todella tiedä välillä meneekö loistavasti, vai ollaanko kuilussa. silti homma vaan jotenkin tuntuu jatkuvan..... mikä on sun konsti joukkarin kiinnipitämiseen leijonana?
Mulla oli suhde neitsyt-mieheen ja silloin totesin etten pysty elämään niin ahdasmielisen ja omistavan ihmisen kanssa. Kyllä niin tukahduttavaa oli varsinkin loppuaikana. Hänellä uskomattoman huono itsetunto, vaikka ulospäin menestynyt ja itsevarman oloinen. Mutta ne kompleksit.....huh huh..Sellaista soutaamista ja huopaamista fiilisten kanssa. Huumoria kyllä tarvittaessa löytyi ja totesinkin, että sovimme ainoastaan ystäviksi...no....siihen kaatuikin sitten koko homma. En tiedä onko merkeistä vai mistä kiinni.....itselläni on suuri rakkaus kokematta...liekö sitten se ainainen vapaudenkaipuu. Kaikissa merkeissä on kylläkin hyviä ja huonoja luonteenpiirteitä. Tsemppiä kaikille:)
sukupuolella eri merkeissä? Minulla on monta jousimiesnaista ystävättärinä ja he ovat aivan erilaisia kuin tämä jousimies-mies.Olen saanut heiltä tukea ja sympatiaa tämän jouskarimiehen takia.
Niinpä.paras ystäväni on jousimies (nainen) ja häneltä saa lohtua ja tukea aina kun tarvitsee...vaikka saahan sitä jousimies-mieheltäkin, mutta vain silloin kun hän itse haluaa sitä antaa.
te leijona naiset jotka ootte saanu jousimiesmiehen ni kuinka ootte siinä onnistunu?
Kyl se on helpohkoa. Tietty riippuu persoonastakin. Mutta tällä hetkellä mun paras miespuolinen ystävä on jousimies ja oma kumppanini. Molemmat ovat kovin kiinnostuneita "leijonasta" ja minusta ja kyllä panostavat kovasti suhteeseen. Mulla on kokemusta jousimiesmiehistä että ne on tosi sitoutuvia ja uskollisia ja suhdetta rakentavia, mikäli vaan aluksi ovat heti aidosti kiinnostuneita naisesta. Olemalla vaan oma vahva, Iloinen ja avoin, LÄMMIN leijona - kyllä se siitä!!!!
Suhteen toimimattomuus johtuu aivan 100 % varmasti horos(koopis)ta... jepjep
Minun jousimies-mies ei pystynyt pitämään raha-asioistaan minkäänlaista huolta. Kun sillä oli rahaa pankissa, se ikäänkuin poltti ja kaikki piti tuhlata mahdollisimman pian.Se olisi mullekin ostanut vaikka mitä. Nyt harmittaa, kun en antanut ostaa, kun ne rahat hävisivät kuin ilmaan ilman mitään näkyvää. Loppukuusta oli jo mun rahapussillani.
Ikävää luettavaa koska olen ihastunut jousimiesmieheen.. itse olen neitsyt. Olen kyllä todella pitkään miettinyt että voisiko meiän suhteesta tulla ikinä mitään sen vakavampaa. Kattellaan nyt vaan ja edetään erittäin hitaasti. Tuntuu et tää jouskari olis enemmän semmonen hulivili ja mä taas viihtyisin kotona. Aika näyttää :) hyvää syksyä!
raha ei viihtynyt minun jousimies-miehen pussissa. Minäkin olen koti-ihminen. Sain kylläkin käännettyä sen päätä, kun aloin jo viikolla puhumaan, että tehdään viikonloppuna jotain hyvää ruokaa ja ostetaan viiniä sen kanssa ja telkkarista tulee se ja se hyvä elokuva. Mutta kun työn takia sillä oli välillä aina muutama viikko vapaata, niin missähän se luurasi sillä aikaa kun olin töissä. Sitten se alkoi kertoa joitakin asioita eri lailla. Juttu muuttui ajan mukana ja kun ihmettelin, että eikös se ollut ihan toisin, niin se suuttui. Siksi luottamuskin alkoi jo horjumaan.
Löydät Suomalainen kirjakauppa=Kirjakaupasta,kirjan nimeltä idän ja lännen asrologia siitä voi herätä mielenkiintoisia ajatuksia monille!Vanhasta filosofiasta kiinnostuneille ihmisille.