Rattijuoppo pelastaa henkesi

Irvokas tyrkkyohjelma alkaa. Hengenpelastajana toimii ratijuoppo, joka jäi ensin kiinni ylinopeudesta lapset kyydissä. Sitten työmatkalla ajeli kännissä ohmisiä kyydissä. Nyt pelastetaan ihmishenkiä. Ala-arvoista antaa tuollaisen muistakin rikoksista tuomion saaneen vielä olla esillä julkisuudessa. Pthyi!
21277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Eikö kyseinen aloitus ollut jo vuosia sitten palstalla, kun aihe oli ajankohtainen? AP yrittää kaikin keinoin loata Martinan maineen, vaikka tapahtuneesta on jo vuosia. Melko matalaotsaista.

Äänestä
  • Joo. Rattijuoppous oli nuoruuden hairahdus vuosia sitten.

    Äänestä

  • aina kännissä kirjoitti:

    Joo. Rattijuoppous oli nuoruuden hairahdus vuosia sitten.

    Vuosia sitten, juhannuksena 2014.

    Äänestä

  • "Loata Martinan MAINEEN"... SIIS MINKÄ MAINEEN??? Sillä ei ole ku valehtelijan, pettäjän ja huoran maine.

    Äänestä

  • aina kännissä kirjoitti:

    Joo. Rattijuoppous oli nuoruuden hairahdus vuosia sitten.

    Siis mitä? Onko Mara kärynnyt aikaisemminkin ratista?

    Äänestä

Vi-tun ruma kamala ulosottovelkainen kumitissinen botoxnaamainen saa-tanan mahatatskainen rattijuoppoluuseri!!!:-):-):-)

Äänestä

Asiaa puhut Milja. Tämä nainen edustaa kaikkea sitä, mitä en omalta puolisoltani ikinä tulisi hyväksymään.

Äänestä
  • Erikoinen perhe tämä tosiaan. Lahjaton tyrkytin jatkanut samaa menoa yli kymmenen vuotta.

    Äänestä

Ai vuosia sitten? Mikäs tapaus se mahtoi silloin olla, kun enn nyt muista sellaista.

Äänestä

Innokkaina kuitenkin odotatte ohjelman alkua.

Äänestä
  • Ei vaan loppua.

    Äänestä

Joskus aikanaan oli kampanja, jossa todettiin että 'rattijuoppo tappaa'. Nykyään pelastaa henkesi, näin ne ajat muuttuu.

Äänestä
  • Turha julkkis ei ole nykyään enää turha julkkis jos se osaa uida.

    Äänestä

Ihana ohjelma, katson joka sekunnin. Juontajalla luonteva tapa esiintyä, kuka on tuo kaunis kuuluisuus?

Äänestä
  • Tyrkky TV ei kiinnosta. Rattimaran Turkin tuliaisista tehty nettisarjakin oli kiinnostavampi.

    Äänestä

Ihana ohjelma, varmasti saa jatkoa. Martina on kaunis ja sanavalmis, vaimoainesta.

Äänestä
  • Kuulemma Amerikassa asti katsotaan Martinan juontoja satelliitin kautta. Hänen kielitaitonsa ällistyttää.

    Äänestä

  • kv-brändi kirjoitti:

    Kuulemma Amerikassa asti katsotaan Martinan juontoja satelliitin kautta. Hänen kielitaitonsa ällistyttää.

    Myös Venäjällä on herätty ja rasPutin on kääntänyt satelliittilautaset Suomea kohti, mutta ei kehtaa tunnustaa! Sönkkää vaan jotain puolustuksellisuudesta ja muuta sotilashömppää...

    Äänestä

Mitkä oli viikon katsojaluvut, tuliko kunnon pläeshhh?

Äänestä
  • Esko ja Anne katsoivat partsilla.

    Äänestä

  • 2 fania kirjoitti:

    Esko ja Anne katsoivat partsilla.

    Surkeista surkein ohjelma.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mökin Milja kirjoitti:

Irvokas tyrkkyohjelma alkaa. Hengenpelastajana toimii ratijuoppo, joka jäi ensin kiinni ylinopeudesta lapset kyydissä. Sitten työmatkalla ajeli kännissä ohmisiä kyydissä. Nyt pelastetaan ihmishenkiä. Ala-arvoista antaa tuollaisen muistakin rikoksista tuomion saaneen vielä olla esillä julkisuudessa. Pthyi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu