Käykääpäs katsomassa tarus haikin perinteet rastin iki omat kotisivut ja laittakaapa kommenttia tänne ja vieraskirjaan ^_^ www.kuras.tk
PERINTEET/TARUS
wilho
111024
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Taruksen haikki oli typerin missä ikinä olen ollut. Kaiken kruunasi punainen dna-nauha jota oli vedelty pitkin metsää; eli kaiken kaikkiaan HUONO!
voisitko perustella vastauksesi?
Olen itse käppäillyt kymmenisen haikkia, enkä kyllä muista, että mikään haikki olisi ollut niin huono, tai siis ne rastit oli ihan ylitylsiä. Mutta dna-nauhat oli mielestäni loistava idea, sillä suurin osa ulkomaalaisista eivät olleet ennen ollut haikilla.
Mutta eikös haikilla ole tarkoitus myös suunnistaa? Ja tämän aiheen tarkoituksena oli puhua PERINTEISTÄ. Kuuluvatko dna-nauhat perinteisiin? Kyllä ilman niitäkin voi suunnistaa.
Rasteista olen samaa mieltä. Tehtävää ei ainakaan nillä rasteilla, jossa kävin, ollut kovinkaan paljon.
Tottakai haikilla on tarkoitus myös suunnistaa, mutta pitää ottaa huomioon, että todella monet haikkia kiertävät eivät olleet koskaan ennen olleet haikilla taikka suunnistaneet metsässä, ja vielä rinkat selässä. Mutta ymmärrän silti myös sinun mielipiteesi.
ganz1, mie oon ihan täysin samaa mieltä!! koko tarus oli aika lailla pyllystä mutta haikki kruunas sen kyllä lopullisesti. hyi.
Tuonne sivulle ei pääse käymään, siirtäkää sivut toiseen osoitteeseen!!
eli kyllä toimii nyt... katkos oli siitä syystä että palvelimen kuukautinen käyttöraja ylittyi, muttä nyt sivut toimivat.
Ja niin vaan oli uskomattoman hauskaa tunkea niitä valokeppejä suuhun... ^_^
juu, niitten kans oli hauska leikkiä..=) olin joku tyypin vieres ja koht se vaa sano miule et hää nielas sen tikun. pikkusen repesin=) sitäkii nauratti.. mietittii sitä et mite se onnistu siinnä.. ainaki ku mie mei savu oli haikil ni siel oli melkei koko amtka sellasta mutakylpyä et huh huh.. jokaisee kirkkaasee vesilätäkköö oli hypättävä et puhdistuis mudasta.
Se ei ole kivaa kun ensin johtaa kuutta Amerikkalaista teiniä vesisateessa haikilla, ja kun aamulla neljän aikaan lähtee yörastilla käymään bajamajassa niin ovi köytetään kiinni DNA-nauhalla... sitten ku sieltä yrittää ulos ni kaikki on kameran kans kytiksellä siinä oven eessä. voivoi