Kaupassa riehutaan

kqdhiii

Voi herran jumala. Olimme mieheni kanssa kaupassa ja ihmettelimme hirveää melua. Paikalla oli kaksi naista ja heidän 4 lasta. Lapset huusivat, juoksivat ja paukuttelivat kylmäkalusteita ym. jaloillaan. Yhdessä vaiheessa lapset juoksivat pikkukärryillä erästä naista päin, joka onneksi huusi että "ai saat na" kun kärry kolahti jalkaan. Tänän nainen vastasi että "hei se oli varmaan vahinko". Miten kaupassa juokseminen ja huonosti käyttäytyminen on vahinko? Olisiko "pyydä tädiltä anteeksi" ollut parempi??? Te nykyajan vanhemmat olette säälittäviä, ettekä kelpaa vanhemmiksi. Minulla on pieniä sisaruksia, jotka eivät saa kaupassa juosta. Yksi näistä kaupassa olevista pelleistä vielä sattui olemaan nuori julkisuuden henkilö, mistä harkitsen tekeväni kohta lastensuojeluilmoitusen. Älkää tehkö lapsia enää, itsekin harkitsen!

4

236

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Äitsykkäinen

      "Te nykyajan vanhemmat olette säälittäviä, ettekä kelpaa vanhemmiksi."

      Huonoja vanhempia on ollut aina. Samoin hyviä. On edelleenkin.

      • Äippä 25v

        Samaa mieltä. Ottaa päähän tämä viisi, kuusikymppisten harjoittama ikärasismi. Nuoret eivät osaa mitään. Nuoret vanhemmat eivät osaa mitään jne. Itse olen nuori äiti, mutta pystyn, osaan ja uskallan pitää kurin tyttärelleni (6v.) tarpeen vaatiessa. Jos hän esim. alkaisi riehumaan kaupassa, kotona odottaa nurkka. Ja tyttö tietää sen itsekin.


    • ei jumankauta juu

      Kertoo paljon aloittajan henkisestä tasosta... lastensuojeluilmoitus.. Kun näitä vitun perättömiä ilmoituksia tehdään, niin siinä tuhotaan paljon perheitä ja niillä sossuvirkailijoilla olisi todellisten ongelma lasten kanssa tekemistä, mutta aika menee näihin perättömiin juttuihin. Samoin kuin poliisin aikaa tuhlaantuu!

    • alaspäin menee

      Ennen lapset pysty jättään kotiin isän kans, kun äiti meni kauppaan. Nyt ei paljo ole niitä isiä kotona milloinkaan tai ollenkaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      103
      6442
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      523
      4477
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      24
      3003
    4. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      131
      1214
    5. 43
      1151
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      103
      866
    7. Ajattelen sinua kiitollisuudella

      Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi
      Ikävä
      49
      852
    8. Mitä olisitte sanonut hänelle?

      Onko teille jäänyt mieleen joku tietty ihminen ja tilanne, joka polttelee yhä – se asia, jota ette uskaltaneet sanoa ään
      Ikävä
      50
      824
    9. Sinulle tiedoksi

      Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si
      Ikävä
      26
      781
    10. Oletko antanut kaivatullesi jonkin lahjan?

      Jos olet, niin minkä? Ja minkä vuoksi?
      Ikävä
      43
      758
    Aihe