Se on hyvä että täällä eräällä kylällä postinjakaja levittelee muiden asioita postin perusteella!! Kuvittelee miten asiat on ja levittelee sitä paskaa perheineen.tämä henkilö ei ilmeisesti tiedä mitä tarkoittaa vaitiolovelvollisuus.
posteljooni
----
10456
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Näkeekö hän kirjekuorien läpikin?
http://www.youtube.com/watch?v=aDFGp4tHvl0
niin jos omassa elämässä ei tapahdu tai pelkää jotakin..tai oma elämä ei balanssissa niin silloin kerrotaan muiden asioista .joillakin se elämä on tahkon kiertämistä päivästä toiseen.meitin kylällä
naapurissa asuu kyläpäällikkö joka pyörii kuin tuuliviiri suoltaen omia totuuksiaan.valehtelee/ei tiedä asian oikeaa laitaa. .kavala käärme joka osaa olla laskelmoiva ja manipuloiva piru.
nyt on tainnut tulla hänelle vähän takapakkia kun pilkka osui omaan nilkkaan.toivon vain että eräs toinen naapuri näkisi lävitseen.
muuten toivon hänelle henkistä tervehtymistä ,koska siippansa menneisyydessä tekemän "jutun" varmaan pelkää paljastuvan kylillä.hyi hyi
Kyllä ne täällä Iisalmen pohjoispuolen taajamissakin postitytöt-ja pojat pitävät huolta ihmisten asioista..::)) Kotiinkuljetuspakettia tuodessa kaula pitkänä ovelta kurkitaan mitä näkyy, löytyiskö juorun aihetta......::)))
tietennii kuuluu asiaan mitäs asutte korvessa ituniskat,vai onko tukikirjeet yms... salaasia.vai tuleeko kirjeitä esim perinnästä....meneekö hu.............
Näin asiaan kuulumattomasti: Kuten suikkanen sanoi haastattelussaan "V*ttu tänne hommataan kaikennäköisiä Rantaloita ja koko ryhmittymä keskittyy mitä tämä tekee"
En tiedä ketä postilla on töissä ja niin kuin sanoin ei liity mitenkään tähän aiheeseen tai postin toimintaan. ;D
Itellan asiakaspalveluun ja antakaa palautetta, niin lähtee postiljoonista työpaikka hetimmiten ja uuden postiljoonin suu on teipattu maalarinteipillä:))
No se on aika pientä ,mutta kun työpaikalla pienessä kunnassa aletaan toisten asioista puhumaan.Niin sielläkö vasta kuule asioiden mukistuvan ja menevän aivan pää lailleen.Ollaan muka tietävinään ihmisestä enemmän kuin luullaan ja huhutaan ja kieroillaan hänen selän takana.Tämäkö se vasta on työ paikka rasismia.Kahtokee onko se teijän puhujien naama värkki aivan sen arvoinen.
Mutta entäpä kun tiällä Sonkajärvellä häviää postit omituisesti? Itella palkkaa vain lukutaidottomia postinjakeluun, kun muuhun nämä raukat ei taida kyetä. Kävisivät koulun kunnolla perkele että osaisivat lukea!!
Vainoharhaiset, OTTAKAA LÄÄKKEENNE.