Auttakaa nyt saakeli. Animaatio tämä ei ole, mutta parempaakaan aluetta ei ole.
Joskus 80-90 luvulla VHSsälle nauhoitettiin pätkä telekkarista. VHS on nyt kadonnut, joten sieltä ei voi tarkistaa.
Eli hakusessa ei-piirretty ohjelma, jossa velho/taikuri teki jotain temppuja ja tällä oli joku vaaleanpunainen (?) lintu (käsinukke tms.) joka huusi joka välissä Uuzi tai muuta vastaavaa.
Taikuri mm. soitti jotain katosta roikkuvia jääpuikkoja, söi muffinssin, jonka päälle tuo Uuzi laittoi hammastahnaa tms... =)
En muista siitä oikein mitään muuta, mutta olen yrittänyt etsiä tätä.
Kadonnut ohjelma, jossa velho/taikuri ja lintu Uuzi tms...
Auttakkee!
3
250
Vastaukset
- Auttakkee!
Eli taikuria näytteli ihan ihminen, lintu oli käsinukke.
- diidaa5654
Ei sattumoisin ollut Timo Taikuri?
- Auttakkee!
Ei. Unohdin mainita, että taisi olla ulkomaalainen ohjelma. Ja siis taikurin vaatetus oli muistaakseni jotain lähi-idän tyyliä, en muista tarkalleen. En muista oliko ohjelmassa vielä joku lentävä mattokin jossain vaiheessa. Sillä alueella liikutaan kuitenkin. Tai jotain sinne päin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271944
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001690Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561306Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?731265Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311008Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47916Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51913Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44872- 108830
Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37830