Hei Tuntija! Olisin kovin kiitollinen jos katsoisit minulle tulevaan.
Ikää minulla on, mutta työelämää silti vuosia vielä. Kestänkö nuo vuodet kuntoutuen paremmaksi vai häämöttääkö pakollinen puolipäivätyö. Mieluusti olisin koko päivällä vielä muutaman vuoden. Eli mitenköhän työni menee, ja pärjäänkö tässä työssäni jota silti vuosia tehnyt. Kiinostaisi saanko tunnustusta, ja palkan nousua henkilökohtaista? Mitenkä muuten näet tuntijani raha-asiani alkavan mennä. Tuleeko jostain yllätystuloa?
Tuntijasi vain hänelle
4
126
Vastaukset
Hei
minä en millään ehdi tälle palstalle, ainakaan toistaiseksi. pahoittelen muita työkiireitä...
loppuviikosta otan yleensä aikaa tulkintojen kirjoittamiseen, siellä on nyt pieni jono parhaillaan.
voi hyvin ja muista ulkoilla luonnossa!
t. Keskiyö- holista.....
Kiitos! Ulkoilua kyllä lisännyt.
Hei
sanotaan sillä tavalla, että sinulla on ainakin jotakin työtä. mutta kotoa käsin voit myös tehdä askareita, mitkä helpottavat talouttasi.
kyllä sinä pystyt laskusi ja menosi maksamaan, tässä lähelläsi on myös lapsi jonka mukana tulee iloa.
onko joku asunut joskus luonasi, tai oletko joskus pitänyt "alivuokralaista"? vanhanaikaiselta tuo kuulostaa, mutta asumisen kanssa voisi olla jokin ylimääräinen ratkaisu mahdollinen. tai onko teillä mökki, mitä voi vuokrata?
sinä pärjäät rahan kanssa, koska osaat puhua ja kysyä. työasiassa sinua auttaa mies, jolla on ideoita. et ole aluksi hänen kanssaan samaa mieltä, mutta sitä kautta sinä saat taloudellista helpotusta.
en pysty näkemään numeroita, joten en voi puhua osa-aika työstä tai palkasta suoraan. mutta saat itsesi parempaan kuntoon, siinä on avain moneen ratkaisuun.
tästä ei varmaankaan ollut kovasti apua, mutta toivon sinulle hyvää mieltä ja laitan sinulle kynttilän palamaan.
t. Keskiyö- huolista kankea
Kiitos Paljon Tuntijani. Tuli hyvä mieli. Mukavaa syksyn jstkoa teille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen Yrittäjät täräyttää: Sunnuntain tuplapalkka pois lomat lyhyemmiksi ja arkipyhät palkattomiksi
Edunvalvontajärjestö Suomen Yrittäjät esittää muun muassa sunnuntain tuplapalkan lakisääteisyyden poistamista ja arkipyh2281897- 831173
Jani Wickholm on kuollut
Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm112988- 83974
J-mies, miten voit olla niin varma siitä
että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp87837- 119764
- 111753
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa92679Alan pikkuhiljaa olemaan sinut
sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante121671- 22647