Hei Tuntija! Olisin kovin kiitollinen jos katsoisit minulle tulevaan.
Ikää minulla on, mutta työelämää silti vuosia vielä. Kestänkö nuo vuodet kuntoutuen paremmaksi vai häämöttääkö pakollinen puolipäivätyö. Mieluusti olisin koko päivällä vielä muutaman vuoden. Eli mitenköhän työni menee, ja pärjäänkö tässä työssäni jota silti vuosia tehnyt. Kiinostaisi saanko tunnustusta, ja palkan nousua henkilökohtaista? Mitenkä muuten näet tuntijani raha-asiani alkavan mennä. Tuleeko jostain yllätystuloa?
Tuntijasi vain hänelle
4
101
Vastaukset
Hei
minä en millään ehdi tälle palstalle, ainakaan toistaiseksi. pahoittelen muita työkiireitä...
loppuviikosta otan yleensä aikaa tulkintojen kirjoittamiseen, siellä on nyt pieni jono parhaillaan.
voi hyvin ja muista ulkoilla luonnossa!
t. Keskiyö- holista.....
Kiitos! Ulkoilua kyllä lisännyt.
Hei
sanotaan sillä tavalla, että sinulla on ainakin jotakin työtä. mutta kotoa käsin voit myös tehdä askareita, mitkä helpottavat talouttasi.
kyllä sinä pystyt laskusi ja menosi maksamaan, tässä lähelläsi on myös lapsi jonka mukana tulee iloa.
onko joku asunut joskus luonasi, tai oletko joskus pitänyt "alivuokralaista"? vanhanaikaiselta tuo kuulostaa, mutta asumisen kanssa voisi olla jokin ylimääräinen ratkaisu mahdollinen. tai onko teillä mökki, mitä voi vuokrata?
sinä pärjäät rahan kanssa, koska osaat puhua ja kysyä. työasiassa sinua auttaa mies, jolla on ideoita. et ole aluksi hänen kanssaan samaa mieltä, mutta sitä kautta sinä saat taloudellista helpotusta.
en pysty näkemään numeroita, joten en voi puhua osa-aika työstä tai palkasta suoraan. mutta saat itsesi parempaan kuntoon, siinä on avain moneen ratkaisuun.
tästä ei varmaankaan ollut kovasti apua, mutta toivon sinulle hyvää mieltä ja laitan sinulle kynttilän palamaan.
t. Keskiyö- huolista kankea
Kiitos Paljon Tuntijani. Tuli hyvä mieli. Mukavaa syksyn jstkoa teille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi3233365Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun192278Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151880Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141605Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko4171522Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t361404Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist2441332- 171264
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.631076Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin201010