Tiedoksi sinulle, siltä varalta, että toisella palstalla oleva viesti poistetaan: minua on jonkin verran ärsyttänyt se, että olet esiintynyt ikään kuin monena hoitokokousten ja vl:ien saatanallisuuksien uhrina. Se on epärehellistä toimintaa! Ja väärän todistuksen antamista. Siinä syy, miksi olen kahdella nimimerkillä jo viime keväänä tästä asiasta julistanut.
Arvoisa seriffi!
4
520
Vastaukset
- vanha vaimo
Tämä nimimerkkini on alkuperäinen ja sitä käytin siihen saakka, kun minusta tuli sheriffi. Jätin sen lepäämään siksi, ettei kannanottojani painaisi sheriffiys. Olen huomannut monen sitä aristelevan, vaikka kirjoittaisin ihan muista aiheista. Siksi aloin kirjoittaa Deboran nimimerkillä. Sen sitten virallisesti paljasti Suomi24, kun olin rekisteröinyt Deboran.
Ei tosiaankaan ollut tarkoitusta esittää, että useampi pois potkitty kirjoittelisi täällä:( Nyt vasta huomasin tuonkin puolen asiassa. Itse olen juuri tuollaisia feikkauksia vastaan, jossa itse keskustellaan itsensä kanssa monilla nimmareilla.
Sinä näköjään harrastat toisten "urkintaa" parempien ATK-taitojesi avulla, katselet ip-numeroita ja härnäilet sitten tiedoillasi. Onko se sitten eettisesti oikeampaa?- asdf
ja pyydän anteeksi vilpittömästi närkästymistäni. Eikä minulla ole mitään keinoa tai taitoa päästä käsiksi toisten IP-numeroihin. Eikä halua.
- vanh.lest
asdf kirjoitti:
ja pyydän anteeksi vilpittömästi närkästymistäni. Eikä minulla ole mitään keinoa tai taitoa päästä käsiksi toisten IP-numeroihin. Eikä halua.
Kysyn vaan ... Kaikella rakkaudella...
- el-ektroni
vanh.lest kirjoitti:
Kysyn vaan ... Kaikella rakkaudella...
Millainen ihminen on neutraali? Mielipiitetön, hajuton, mauton?
Eikö meillä kaikilla ole ihan omintakeiset asenteet ja mieltymykset eri asioihin, kuuluttiinpa mihin porukkaan tahansa. En ainakaan itse ole kokenut sisäistäneeni "oman joukkoni" yleisiä asenteita, jos niitä nyt kukaan pystyykään määrittelemään. Eikä ole tarpeenkaan.
Minusta meidän sheriffi on oikein upea.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15511788
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485423Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p434437Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323632Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392728Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071646Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3611601Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?971499Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361441