Tietääkö kukaan mikä on vikana kun ei käynnisty? Lupailee mutta ei käynnisty. Bensapumppu ja suodin vasta vaihdettu. Onko jotain muuta tyypillistä vikaa olemassa kuin bensapumppu, laukii noin 250tkm jälkeen (kollekdori kuluu loppuun). Auto Primera 2.0 SLX 1995 ajettu 310tkm.
Lupaa, mutta ei käynnisty
1
787
Vastaukset
- Toinen 2,0 P10
Osaan P10 on mielestäni vaihdettu pumppu melko uutena, ilmeisesti takuuseen.
Itse bensa suodattimen vaihdon jälkeen jouduin startata minuutteja ennen kuin auto suostui käymään. Tankissa pitää lisäksi olla bensaa jonkin verran, kovin vähilä bensoilla ei kannata suodatinta alkaa vaihtamaan. Muutenkin primeraa ei kannata jättää 'tyhjällä' tankilla kovin kallelleen -> ilmaa hotii herkästi...
Virranjakajan kannen ja pyörijän kannattaa noilla km jo vaihtaa ellei ole hiljattain vaihdettu / et tiedä. Kulutus tippuu jopa 0.5l 100km. Tulpat ja johdotkin syytä vaihtaa joskus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1377189Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1265005L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa684382TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a153503Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242311Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3021809Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä241716Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o91619- 671495
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581458