Ne ajat on ohi

Maksettiin yli asuntojen hintojen muutama vuosi sitten. Ne ajat taitaa olla ohi nyttemmin. Uusiakin asuntoja ei ole helppo.
6109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Lukin broidi?

Äänestä

Kuka nyt asuntoja ostaa jos tulee sota ja on lamakin.

Äänestä
  • Koskaan ei kannata ostaa. Jotain voi sattua! Älä siis haaveilekaan ostamisesta.

    Äänestä

Miten ihmeessä te onnistuitte maksamaan yli asuntojen hintojen? Aika erikoinen tempaus...

Vai laskitko jonkin veron tuohon päälle? Kyllä sen joutuu nykyäänkin maksamaan. Eikä muuttokaan oikeastaan ole halventunut...

Äänestä

hahah, Lukin veli?
Joo, on se vaan tyhmää maksaa enemmän kuin pyydetään, ihan poikkeuksetta.

Ne ajat on ohi, kun puoli-ilmaisia asuntoja pystyi rakentamaan, määräykset pitävät siitä huolen.

Äänestä

Auts, tuon täytyi sattua, nyt lävähti kassulla tuhnuttavaa Reinoa niin perperiin, että tuli touhutipatkin virtsan tahraamiin kalsareihin, huh, huh.
Kasarmiinkkarit ne osaa kadehtia, kun on ikänsä tuhnuttanut, niin soosikin maistuu tyffelin suussa mälliltä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Reino. kirjoitti:

Maksettiin yli asuntojen hintojen muutama vuosi sitten. Ne ajat taitaa olla ohi nyttemmin. Uusiakin asuntoja ei ole helppo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu