VAROKAA ERÄS KIVITALO VALMISTAJA VIHREÄLLÄ LOGOLLA VARUSTETTU KÄYTTÄÄ PELKKIÄ JOPPAREITA MYYNNISSÄ ELI KUN OSTAT MUISTA VARMISTAA KENELTÄ OSTAT TALON TEE KAUPPAKIRJA AINA TUOMARIN KANSSA
KIVITALO
11
381
Vastaukset
- nohujuhuuj
Ei juma onko tosiaan näin siis joku toimija ei myy suoraan tehtaan yrityksen kautta vaan käyttää myyntiedustajaa kaupan tekijänä ennenkuulumatonta toimintaa kuka näin enää toimii? Eikö ole varaa palkata myyjiä istumaan toimistoon ja ottamaan tilauksia vastaan
- ex talomyyjä
Hä? Suurin osa talohtehtaista joiden palveluksessa on edustajat yrittäjäpohjalta edustavat talotehdasta ja sopimukset tehdään talotehtaan nimiin. Mielummin näin kuin pyllyaukisen talomyyjän piikkiin.
- Eeeheheee
Heeheheee.. Hyvä juttu. Joppareita liikenteesä, elköö uskaltako. Ostakee siltä jonka logossa on keltamustaa. Se sopimus ei edes sisällä mitään ja vastuut kestävät pulpeltilta etuovelle saakka.
- Iso jobbari
Eiköhän ne talotehtaan myyjät ole irtisanottu jo ajat sitten kilpailun luoman kustannuspaineen alla.
Mikäs se rautakaupan talomyyjä on, iso jobbari vai ? Myynti on ammattihommaa, ei se välttämättä kivenpuristajalta onnistu.
Jotta taloja saadaan myytyä ja toimitettua, tarvitaan monenlaista osaajaa, lakimiehistä lähtien logistiikan asiantuntijaan. - Itsekin yrittäjä
Iso jobbari kirjoitti:
Eiköhän ne talotehtaan myyjät ole irtisanottu jo ajat sitten kilpailun luoman kustannuspaineen alla.
Mikäs se rautakaupan talomyyjä on, iso jobbari vai ? Myynti on ammattihommaa, ei se välttämättä kivenpuristajalta onnistu.
Jotta taloja saadaan myytyä ja toimitettua, tarvitaan monenlaista osaajaa, lakimiehistä lähtien logistiikan asiantuntijaan.Kysytäämpä näin päin. Millä talotoimittajalla on palkkaa nauttiva myyntiverkosto? Eipä taida montaa olla. Suurin osa talomyyjistä on näitä "jobbareita", eli myyntiedustajia. Tuollainen palkattu verkosto näkyy nopeasti korkeana hintana kuluttajille, joten minä kyllä nopeasti suosisin nimenomaan tälläistä yrittäjämyyjää kuin liimapersuspenkissä - palkannostajaa. Aktiivisuus on yrittäjillä aivan eri luokkaa kun leivän eteen pitää oikeasti tehdä töitä.
- Suomi on kiinni
Mitä,mitä, rakentaako joku? Missä,missä?
- pommisuoja
Kuka nyt muutenkaan ostaisi näitä betonilaatikoita? Sitten niistä on hyötyä jos tulee sota. Valmis bunkkeri suojaa hyvin. Ikkunoita vaan ei pitäisi olla.
- Lokki-Caps
Sulla on jotain vikaa näppäimistössä.
http://static.naamapalmu.com/files/cr/medium/rhfhxeqk.jpg- Caps obs kosb
Alakoulun pojat on vauhdissa. Näyttäkää opelle mitä osaatte.
- Eeeheheee
Eeeeiiii. Taas ne teki sen. Vei multa.... Eeeeiii. Yhyyy. Mä oon niin tööt, niin tööt. Mä kostan, mä kostan niille kaikille... Vielä vielä vielä. MIS MUN LÄÄKKEET ON!
- 1.,m,.
Katso sieltä keittiönpöydältä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2062459
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo401624Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1411276Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol2911063Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3131025Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe561012Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen22965- 55926
Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S19804Aina ku nään sun kuvan
Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭58773