Oon lähiaikoina ollu tosi vihanen ja kiukkunen kaikille! Kukaan ei oo siis tehny mitää mulle mut silti suutun koko ajan pikku jutuista ja huudan vaa.. ja alavatsa on sairaan kipee. Oon 11v ja mun äidilläkin on alkanu 11 vuotiaana menkat. Terveydenhoitajakin sano et mulla saattaa alkaa pian.
Alkaako mun menkat..?
2
173
Vastaukset
- 154685
Tai sitten ihan muita teini-iän kuohuja. Mahakin voi olla kipeä monista syistä. Kukaan ei voi tietää ovatko menkkasi alkamassa.
- Minä
Siis ei hätää.
Minulla oli sama juttu kun olin 11.
Äidilläni alkoi silloin menkat ja luulin että ne kait sitten ala 11-vuotiaana kun mietin yhtenä päivänä.
Seuraavana päivänä kun mietin taas asiaa kävin vessassa ja kappas ne alkoi :/
Mut nyt mulla on muutamat alushousut pilalla ja lakanat ja sillo ku on menkat niin kun sun pitäis päästä vessaa mutta ei oo mahdollisuutta nii on kiva sit olla silleen ku on ällö ja märkä olo.
Ei se oikeasti ole kivaa.
Minun mielestä menkat olisivat saaneet alkaa pari vuotta myöhemmin...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 94914
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt54838Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61788Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa141688- 65665
- 78521
- 39488
- 40476
Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto86467Olit kyllä niin
Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki44467