Jeesuksen uusi tuleminen taisi sattua pieneen savolaiskylään, heh heh. Kyläläiset eivät sitä kyllä ymmärtäneet...
Luin juuri tosi hyvän ja erilaisen kirjan, jossa analogia Jeesuksen ja savolaisen Jessen välillä on selvä. Sai nauraa ja itkeä. Kertakaikkisen oivaltava teos. Kirjan löytää ainakin täältä:
http://www.lue.fi/verkkokauppa/tuote/kirjat/vapahtajan-varamies/
kai se pian tulee kirjakauppoihinkin.
Kirjan nimi: Vapahtajan Varamies, kirjoittanut J.Kuosmanen
Juoko Jeesus kiljua?
Vapahtajan varamies
3
171
Vastaukset 3
- khftnu88
Olen lukenut. Hyvä. Helkkarin hyvä. Laittaa Jeesuksen opit oikeaan valoon.
- Renegade3
En ole lukenut kirjaa. Vielä. Jesse muuttaa kuulemma kirjassa veden kiljuksi. Nousee oitis mieleen kysymys, tekeekö hyvää kiljua vai täyttä skeidaa.
- uoaisi8
Kaikki ainakin tulevat saakelinmoiseen känniin Jessen kiljusta, että kai se hyvää on... hyvä on kirjakin muuten
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän48950Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15828Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl497779- 46707
- 42644
- 36586
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30586Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530- 44480