mun mielestä todella typerää käytöstä aikuiselta ihmiseltä.
Tommonen itsemurhalla
uhkailu on
11162
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Entä jos ympärillä on joustamattomia kivikasvoja jotka tuijottelevat vain papereitaan ja toteavat että ei mahdollista mikään milloinkaan.
Vali vali vali.. Et sä muuta osaakaan ku valittaa toisten ihmisten käytöksistä..
puhuja haluaa apua. Se on hätähuuto pahasta olosta, vaikka se tekokin voi olla mahdollinen.
Syntyminenhän ei ole oma valinta onko täältä muuta mahdollisuutta lähteä kuin oman käden kautta tai kuolla vanhuuteen jos ei tosiaan hyväksytä porukkaan omana itsenään vaan pitäisi olla joku tunteeton työkone jolla on ehtymättömät voimavarat.
miljoonia muita, ei kannata välittää yhden porukan mielipiteestä.
Onkos työpaikan vuoksi valehtelu sitten mielestäsi aikuismaista käytöstä kun siihenhän syyllistyy aika suuri osa ihmisistä mainostetaan tuotetta hyväksi vaikka todellisuus on jotain muuta eikä työskentely olosuhteetkaan ole turvallisia eikä siihen edes pyritä vaan tehokkuuteen se on nykyajan trendi.
Paljon puhuvat , vähän tekevät....
ON.
mutta sellainen ihminen on yleensä tosi huonossa jamassa ja kaipaa apua.
se on, jos sillä keinoin yrittää toista ihmistä saada taipumaan omaan tahtoonsa tai muuten tuollaisella asialla pelailee.
Onko parempi, että ihminen lähtee täältä mitään sanomatta, vai sanottuaan lähdön olevan lähellä?
Minun mielestäni on parempi, että ihminen jolla on itsemurha mielessä, kertoo sen ääneen. Tuolloin on vielä mahdollista tehdä asialle jotakin.
Mikäli itsemurha on vain vallankäytön väline, eikä sillä uhkailu ole todenperää, on kyseessä todella törkeä manipulointi.