rakennusalan perustutkinto

hakoteillä

Hei! Kaipaan hieman lisätietoja mahdollisesti henkilöltä, joka olisi suorittanut kyseisen tutkinnon.

aion suorittaa kyseisen tutkinnon aikuisopiskeluna ja iltaisin. opiskelu tulee olemaan lähinnä käytännön työtä kokoajan ja teoriat suoritetaan kotona pääsääntöisesti itsenäisesti.

Minkälaisia käytännön työt ovat? Mitä kaikkea niihin kuuluu? ovatko siis vaikeita juttuja?

Minua kovasti kiinnostaa ja haluan alalle lähteä, mutta ennenkun kukaan alkaa taas haukkumaan tyhmäksi kun tällaista kysyy niin huolenani siis se, että olen nainen. Kuinka naiset "pärjää" alalla? Mietin lähinnä sitä kuinka koulutuksessa pärjää ja ovatko opittavat asiat hirmu vaikeita. Aletaanko kaikki ihan helpolla ensin? Ja sitten siirrytään vaikeampiin juttuihin?

Olisin niin kiitollinen jos joku voisi vastata ja valaista hieman minua!

2

291

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lukenut varmasti?
    • ei vaike

      Tekemisen halu on tärkein. Vaikeaa ei ole. Normaalijärkinen pärjää hyvin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      161
      2478
    2. 79
      1056
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      236
      997
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      121
      966
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      73
      803
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      77
      641
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      91
      573
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      50
      556
    9. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      532
    10. Ei siitä mahdollisesta suhteesta

      saa kukaan tietää jos niin haluat❤️naiselle
      Ikävä
      36
      498
    Aihe