Hei!
Eli ostin tuossa jo toisen usb-sovittimen, kun ensimmäinen gigantista ostettu ei edes tunnistanut sovitinta usb-porttiin asettaessa. Nyt tosiaan buffalon värkki reistailee, sillä en saa otettua yhteyttä käyttöön, eikä mukana tullut clientmanagerV avaudu niin kuin pitäisi, eli en pääse yhdistämään mihinkään. Mikä avuksi? Johtuuko se siitä että kone AMD radeon? Mä oon aika avuton tällä hetkellä. Apua, kiitos!
Buffalo WLI-UC-GNM usb-sovitin ei toimi
5
172
Vastaukset
- lisätietoavielä
Ja vianmääritys sanol seuraavaa: Windows ei pystynyt sitomaan IP-protokollapinoa verkkosovittimeen automaattisesti..
Siis mitä yrität tehdä ja mikä on laitteisto?
- joopahan
Saada pöytäkoneella wlanin toimimaan usb-sovittimen kautta. Puhelimesta jakaisin netin koneelle. Sovitin on tuo malli jonka mainitsin otsikossa, kone hp:n compaq AMD radeon prossulla.
- joopahan
joopahan kirjoitti:
Saada pöytäkoneella wlanin toimimaan usb-sovittimen kautta. Puhelimesta jakaisin netin koneelle. Sovitin on tuo malli jonka mainitsin otsikossa, kone hp:n compaq AMD radeon prossulla.
Radeon.. Mitä mä hourin. AMD E-450 APU siis
- kohtasepelaa
""eikä mukana tullut clientmanagerV avaudu
Windows ei pystynyt sitomaan IP-protokollapinoa verkkosovittimeen automaattisesti..""
Ylläolevien perusteella sulla on kone sekaisin. Poista kaikki mitä olet koneelle asentanut. Sammuta kone. Käynnistä kone, laita wlan plugi USB liittimeen, mitä tapahtuu, kuuluuko blim, tunnistuuko wlan plugi? Mikä on käyttis, tarvitaanko erillinen ajurin asennus?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin30610905IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3357554Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?862057Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut822043Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1251817Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61561- 1101221
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin491013Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26868MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312772