Noniin siinä sitten pääsi käymään että meni molemmat avaimet lyhyen ajan sisällä hukkaan..
Tietääkö joku miten saan nyt uuden avaimen kun ei ole alkuperäistä "mallina"? Autossa on muistaakseni joku ajonestolaite mutta itse avaimessa ei ole mitään namiskoja..
Tietääkö joku miten saan nyt uuden avaimen kun ei ole alkuperäistä "mallina"? Autossa on muistaakseni joku ajonestolaite mutta itse avaimessa ei ole mitään namiskoja..
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tuon ikäisen auton tiedot varmaan ovat vielä tallessa joten ei muuta kuin polkupyörällä korjaamolle -molle -molle. Jos ja kun auto on varustettu ajonestolaitteella niin avaimia ei kai muutenkaan voi teettää missään misterminitissä.
Golf III:sissa on vielä vanha kiinteä ajonesto, eli ei ole vaihtuvakoodinen.
Kun alkuperäisen avaimen vie malliksi, niin suutarikin osaa teettää, mutta merkkiliike auttaa tässä tapauksessa.
meikäläisen tapauksessa, kun teetätin uuden avaimen viallisen tilalle niin myös muut avaimet piti koodata uudestaan. Näin siis merkkiliikkeessä.
Siis pysyikö mun auton koodi vielä samana kun ne merkkiliikkeessä koodas mulle uuden avaimen...
Auton koodaukset ei muutu missään vaiheessa, niinkö?
Mietin vaan että jos satun löytään vanhan avaimen niin toimiiko se, ku en muistanu kysellä huollossa?