Ilpo comfort pumpun syyshuolto?

ILppari

http://www.swegon.com/Global/PDFs Archive/Home ventilation/General/_fi/Other products/ilpo comfort/ILPO_Comfort-4p.pdf

Hei, minulla on liitteen mukainen pumppu kotona. Tarvitseeko se erillistä syys huoltoa kesän jäljiltä. Omakotitalossa siis asun, kerrostalossahan tällaisia ei ole. Onko jollakin asukkaalla samanlainen?.

5

1037

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Luki.

      Totta hele-vetssä.

      Lompakko jo nyt auki ja seteliä kehiin tai korttia,meinaan vaan että puhdistaa pitää putket jne....hommaa on koko syksyksi ,muista hankkia ne kalliit suodattimet samalla.

      Kyse on useammasta tuhannesta eurosta,onko lompakossa tarpeeksi valuuttaa.

    • Luki.

      Kuka piru sinut sai satimeen?mennä nyt taas laittamaan päämäräksi.

      • Joskus isäntä

        Ihmiset ovat valittaneet järjestäen, että lapsetkaan eivät nukkuneet kesällä kovin hyvin, kun oli niin kuuma. Ainakin tuosta syystä ilmalämpöpumppu on hyvä. Nukun yöni mieluummin kesälläkin hyvin kuin pyörin hikisissä lakanoissa ja jälkikasvu on ollut samaa mieltä. Saahan sitä vaikka tykätä vaikka fakiirien piikkivuoteesta, jos kurjuutensa haluaa maksimoida jonkun teoreettisen riskin välttämiseksi.


    • Luki.

      "Ilponi tuli älyltään puoli vajaaksi. Soitin Scanofficeen, Ilpot saavat olla heidän mielestään ihan omissa oloissaan. Eivät ota kantaa mihinkään Ilpoa koskevaan asiaan. Huollon osalta totesivat, että jos joku heidän jälleenmyyjänsä suostuu huoltamaan Ilpoja, niin tekevät sen tai sitten ei. Eli huolto ja varaosien saanti ei ole turvattu."

      http://lampopumput.info/foorumi/index.php?topic=1394.540

      • Luki.

        Joten hulluko olit?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      47
      5895
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      49
      5371
    3. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      52
      3753
    4. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      14
      3695
    5. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      101
      3478
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      31
      3146
    7. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      59
      2894
    8. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      59
      2776
    9. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      56
      2430
    10. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      46
      1881
    Aihe