ikinä mitään???

Moiks, oon siis 14- koht 15 v. tyttö. Mun ongelma on se, että en oo ees kokeillu semmosii juttui mitä "nuo muut nuoret" hommailee. Esimerkkinä nyt tupakka, alkoholi.. ja inhottava huomata et en oo ees ikinä tanssinnu hitaita, pussannu poikaa..saati sitte ollu poikakaverii! Oon ihan normaalin näköne ja sillee.. en vaa liiku tommosten ihmisten kanssa, vaikka haluisinki. (en tajuu mikä mus on vikana??) Mut sen pohtiminen ei nyt oo niin tärkeetä vaan sen kysymine onko kohtalotovereita????
111285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Mutta siitä mä oon ylpee etten tupakkaan tai alkomahooliin ole koskenu. Tai oon koskenu ja maistanukin molempia, mutta vain maistanut.

Äänestä

ihan sama juttu, paitsi että mua ei pahemmin haittaakaa etten oo tupakki suussa joka paikassa, eikä sekään pahemmin haittaa etten yksinkertaisesti löydä mitään hohtoa kontata perseet olalla jossai katuojassa, oonkohan mä menettäny paljonki?

tosta vastakkaisesta sukupuolesta että kyllä multakin on jääny hitaat tanssimatta, ja tyttöystävä on jääny saamatta... ne antaa mulle pakit varmaan päiväunissakin...

Äänestä

Mäkin oon vaan maistanu suunnilleen alkoholia, ja tupakkaa en oo ees maistanu..
oon kans ihan hyvännäköinen, mut tyttöystävää ei oo koskaan ollu, enkä oo suudellu tai mitään
ja oon koht jo 17...kohtalo on kova=(

Äänestä
  • no hei mä oon 17

    Äänestä

  • ..kai sen tyttöystävän sit joskus löytää. Jokaiselle on jossain joku. Mut mul ei ees oo todella hyvii kamuja, ku kellekkään ei uskalla kertoo mitään. Epäluotettavia.... ;( No mut tääl voi ainaki kertoo vaikka mitä! :D (tosin jos kestää vittuilua) Alotin jopa uuden harrastuksen, mut siellä ei ollu ku poikii..:D

    Äänestä

Omia kokemuksia:

- tupakkaa joskus 16 vuotiaana, mutta se jäi yhteen kertaan. Yksinkertaisesti niin kamalan pahaa!

- alkoholia joskus 19 vuotiaana (Nyt ikää 21 vuotta ja pienessä tuiskussa n. 3 krt/vuosi, en ole koskaan menettänyt muistiani, oksentanut tai sammunut, autoa ajanut alkoholin vaikutuksen alaisena, enkä krapulasta kärsinyt syytä viimeiseen en tiedä.)

- huumeita ei koskaan

- ensisuudelma 18 vuotiaana

- ensimmäinen seurustelu alkoi 18 vuotiaana joka jatkuu edelleen (Kysyntää kyllä aiemminkin ihan reilusti, mutta en halunnut seurustella vain seurustelun takia.)

Eli tässä sulle pieni esimerkki, kaikki eivät ole samanlaisia. =) Kunnioitan toisten elämäntapaa ja toivon toistenkin kunnioittavan omaani, samoin voit tehdä sinäkin! =)

Äänestä
  • olipa helpottavaa kuulla! :) Kiitti sulle ja kaikille muillekki jotka on vastaillu! :)

    Äänestä

Jos nämä asiat kiinnostavat niin ei vain kun rohkaisee itsensä ja ottaa selvää asioista. Tupakkaa en suosittele enkä myöskään alkoholia runsaasti.

Äänestä

Täälläkin yksi kohtalotoveri. Tosin minä en haluaisi sellaisissa porukoissa liikkua (polttaminen ja juominen on tyhmää!) ja omasta mielestä en oo mikään hirveen hyvännäkönen. Poikakaverii ei mullakaan oo ollu, en oo tanssinu pojan kans kun vaan koulus ku oli tanssii (tosin se oli EXTRAtylsää ku oon nii ujo) enkä todellakaan oo pussannu ketään! Niih, et oo ainut :/

Äänestä
  • ookkei..kiva kuulla!

    Äänestä

  • neitsyt_mari kirjoitti:

    ookkei..kiva kuulla!

    sama tääl...... >:( Millähä pääsis piireihi?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


neitsyt_mari kirjoitti:

Moiks, oon siis 14- koht 15 v. tyttö. Mun ongelma on se, että en oo ees kokeillu semmosii juttui mitä "nuo muut nuoret" hommailee. Esimerkkinä nyt tupakka, alkoholi.. ja inhottava huomata et en oo ees ikinä tanssinnu hitaita, pussannu poikaa..saati sitte ollu poikakaverii! Oon ihan normaalin näköne ja sillee.. en vaa liiku tommosten ihmisten kanssa, vaikka haluisinki. (en tajuu mikä mus on vikana??) Mut sen pohtiminen ei nyt oo niin tärkeetä vaan sen kysymine onko kohtalotovereita????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu