Ihme juttu, virus vai vakoilu???

Kuka tietäisi mikä konettani vaivaa kun se tasaisin väli ajoin alkaa yhtäkkiä lataamaan hurjasti kiintolevyltä jotakin n.30s ja sen jälkeen yrittää vielä korppu asemasta etsiä jotain? Myös netti pysähtyy n.7min välein aina n.1min ajaksi?? Norton, ad-aware, spywareblaster löytyy mut mitään ne ei löydä, auttakaa viisaammat kiitos! ja toi lataus homma tapahtuu kun netti yhteys on päällä!
3858
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kyseessä...palomuuri?...xp ainakin yrittää hakea sp2:sta aivan villisti...aiheuttaa suurta kummastusta...kone hyytyy ja moni nappaa virrat pois kesken touhun...siinä sitten ihmetellään auto updatea joka ei ilmota mitään sp2:n imuroinnista ja asennuksesta...tämmönen oli viime viikolla ihmeteltävänä...lataus n. 1,5 h(256)..asennus n:2h...mylly rouskutti kaikkineen 3,5h...monella ei hermo kestä loppuun asti...

Äänestä
  • Win98 on käyttis, mitä tarkottaa sp2?

    Äänestä

  • Win98 kirjoitti:

    Win98 on käyttis, mitä tarkottaa sp2?

    ja toi koskee vain XP-windowseja.
    Ysikasi elämöi toisinaan aikalailla, välillä se tyhjentää virtuaalimuistiaan, päivittää findfast-indeksointia (jos on päällä) ja vielä ties mitä.
    Pitää varmaan hereillä: "mitähän ihmettä se taas touhuaa?"

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miksi? kirjoitti:

Kuka tietäisi mikä konettani vaivaa kun se tasaisin väli ajoin alkaa yhtäkkiä lataamaan hurjasti kiintolevyltä jotakin n.30s ja sen jälkeen yrittää vielä korppu asemasta etsiä jotain? Myös netti pysähtyy n.7min välein aina n.1min ajaksi?? Norton, ad-aware, spywareblaster löytyy mut mitään ne ei löydä, auttakaa viisaammat kiitos! ja toi lataus homma tapahtuu kun netti yhteys on päällä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu