Autosta löytyi ruumis

Aika hämärä juttu tuo kolari. Autosta löytyi ruhjottu ruumis. Onks kellään lisäinfoa tapahtuneesta?
715004
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 71

Vanhimmat

Missä maassa ja milloin???

Äänestä
  • Siispä auto lasketellut Alas Ruotsinsalmenkatua ja törmännyt pysäköityyn autoon jonka ratissa tai muutoin sisätilassa ehkä jo valmis ruumis? Jos ruumis löi päänsä auton rattiin ja sai vammat siitä, mutta jos näkyviä mustelmia muuallakin kehossa niin kuollut jo kaiketi väkivaltaa kohdanneena muualla, ja laitettu auton rattiin ilman turvavöitä jne. Suunnitelmalliseltahan tuo maallikosta vaikuttaa.
    Ajaja on sitten saanut vinkin että ajapa tuo pysäköity auto vauhdilla paskaksi ???

    Äänestä

  • Musta Kotka kirjoitti:

    Siispä auto lasketellut Alas Ruotsinsalmenkatua ja törmännyt pysäköityyn autoon jonka ratissa tai muutoin sisätilassa ehkä jo valmis ruumis? Jos ruumis löi päänsä auton rattiin ja sai vammat siitä, mutta jos näkyviä mustelmia muuallakin kehossa niin kuollut jo kaiketi väkivaltaa kohdanneena muualla, ja laitettu auton rattiin ilman turvavöitä jne. Suunnitelmalliseltahan tuo maallikosta vaikuttaa.
    Ajaja on sitten saanut vinkin että ajapa tuo pysäköity auto vauhdilla paskaksi ???

    Siis täsmennys Törmääjä autossa oli ruumis!
    Kuoliko törmätessä vai oliko jo kuollut ennen törmäystä.?

    Äänestä

Hahahahah.. kyseessä on todellinen Aaveajaja !!

Äänestä

Oli parkissa ruotsinsalmenkatu 22:sessa. Sitoi köyden lyhtypylvääseen, ja toisen kaulanympäri, ja painoi kaasun pohjaan, ja naps, pää lähti irti, ja sen jälkeen auto törmäsi pysäköityyn autoon.. Olin parvekkeella, mistä hyvä näköyhteys tapahtumapaikalle, ja satamakadulla olevan hotellin henkilökunta oli hälyttänyt paikalle poliisit..

Äänestä
  • Ei päätä eikä häntää, ainakaan rikosta ei tapahtunut.

    Äänestä

  • Et ollut parvekkeella. Et seurannut tuota kuvaamaasi tapahtumaketjua parvekkeella mitään tekemättä! Mitenkään reagoimatta. Kerro lisää.

    Äänestä

  • Byllshyttiä kirjoitti:

    Et ollut parvekkeella. Et seurannut tuota kuvaamaasi tapahtumaketjua parvekkeella mitään tekemättä! Mitenkään reagoimatta. Kerro lisää.

    Olin parvekkeella sen jälkeen kun homma oli tapahtunut, ja poliisit, ja palokunta, jne tuli paikalle.. Siinä vaiheessa oli vielä köysi/vaijeri lyhtypylväässä kiinne.

    Äänestä

  • Parvekesilminnäkijä kirjoitti:

    Olin parvekkeella sen jälkeen kun homma oli tapahtunut, ja poliisit, ja palokunta, jne tuli paikalle.. Siinä vaiheessa oli vielä köysi/vaijeri lyhtypylväässä kiinne.

    Päättelet asioita haluamallasi tavalla. Tosiasiallisesti? Päätöntä päättelyä vakavalla asialla.

    Äänestä

  • Parvekesilminnäkijä kirjoitti:

    Olin parvekkeella sen jälkeen kun homma oli tapahtunut, ja poliisit, ja palokunta, jne tuli paikalle.. Siinä vaiheessa oli vielä köysi/vaijeri lyhtypylväässä kiinne.

    Kun lähdin aamulla töihin varttia vaille kuusi, poliisi oli juuri irroittamassa valkoista narua tolpasta. Paikalla oli pari ambulanssia ja poliisiautoa...

    Äänestä

  • aamuvuorolainen kirjoitti:

    Kun lähdin aamulla töihin varttia vaille kuusi, poliisi oli juuri irroittamassa valkoista narua tolpasta. Paikalla oli pari ambulanssia ja poliisiautoa...

    Valkoinen naru? Se oli mustanharmaa vaijeri.

    Lisäksi autossa oli myös muitakin.

    Äänestä

Se oli Niemisen musta arkku-auto, menossa Parikalle, ei sen kummempaa.

Äänestä

Jos se oli nukahtanu ja kässäri oli unohtunnu?
Ja poks.

Äänestä
  • Ja varmaan sitten joku muu käynyt laittamassa köyden sinne tolppaan ja irroittanut sen pään?

    Äänestä

Minkä ikäinen oli tekijä ?

Äänestä
  • Minkä ikäinen oli miesuhri?

    Äänestä

minkä merkkinen mahtoi olla auto? Oiskohan mahdollista, että pahoinpitelyn uhri ois vielä yrittänyt karkuun, mutta kroppa vaan petti..ruhjeista päätellen? Auton merkki nyt kiinnostaa, onko OIKEAA tietoa? Ei näitä helvetin päättömän miehen hirttonarun päässä- mielikuvitustarinoita....

Äänestä

Kyllä tuo parvekesilminnäkijä taitaa olla sittenkin oikeassa, tänään kuulin samanlaisen tarinan kaverilta, joka asuu siinä ihan tapahtumapaikan lähellä. Joku punainen pikku auto oli ollut kyseessä.

Äänestä
  • Jep jep. Näin myös minä kuulin ihan muualta kuin täältä. Ja ei ole edes mikään tutun tutun tutulta kuultu.

    Äänestä

  • Itse kuulin silminnäkijältä ja huhujen kkertojalta että kyseessä oli valkoinen farmariauto.

    Äänestä

Mitä asiaan sanoo kervinen, hirvonen tahi taipale?

Äänestä

ne ei sano yhtään mitään kun ovat kaikesta pihalla muutenkin...

Äänestä

joo.naru juttu on tosi

Äänestä

On toki, naru vain olikin sidottu uhrin kivesten ympärille, ei kaulan!

Äänestä

Älkää törkeilkö näin ikävällä asialla!!!! Jotain rotia kielenkäyttöön edes omaisten kunnoittamiseksi. Sikojako olette.

Äänestä
  • Nii just. Ei se mitään jos kerrotaan asiasta et näin on tapahtunut vaikka se kuinka kauheaa on, mutta jos on totta. Tommoset kivekset sun muut vitsit vois jättää kyllä kirjoittamatta.
    Mielestäni myös vähä hölmöä et asiasta uutisoidaan lehdessä eikä kerrota kuitenkaan totuutta. No toki sen ymmärtää ettei lehdessä ihan kaikkea voi kertoa, mutta olisivat jättäneet kokonaan kirjoittamatta eikä sellaista outoa vihjailua.

    Äänestä

mielenkiintoinen käänne: toisen huhun mukaan auton KYYDISSÄ ollut on se ruumis, ei kuski. Eli ei nyt ihan natsaa tää hurja hirttotarina.

Äänestä
  • Taas täyspäiset Kotkalaiset asialla?

    Äänestä

Naru ei ollut suinkaan kiveksissä, vaan peniksessä!

Äänestä
  • Ahtaajilla sattunut vahinko?

    Äänestä

  • Anus ahtaaja kirjoitti:

    Ahtaajilla sattunut vahinko?

    Se lienee ainoa selitys. Vielä ei tiedetä mitä takamuksesta löytyy.

    Äänestä

Siinähän kateelliset haukutte hinaajiksi, ei paljoa puristele kun vetää vapiat 70.000e vuodessa tiliä.. :) ja siitähän menee jonniverran verojen muodossa teille avohoitopotilaillekin, saatte niitä nappeja apteekista..

Äänestä
  • hyppää mereen ahturi-anaali

    Äänestä

Mun mielestä ensiksikin tuon spekuloinnin voi jättää kokonaan, jos poliisi epäilisi murhaa tms. lehtijutussa olisi ollut luultavasti puhelinnumero, minne soittaa vinkit. Itsemurhista ei uutisoida, mutta tämä juttu on päätynyt lehteen sen vuoksi, että perjantaina vielä huhut liikkuivat melko villisti aiheesta. Itsemurha on myös syy, minkä takia tämä ei ylitä uutiskynnystä ja päädy esim. iltalehden tai hesarin sivuille. Todennäköisesti aiheesta ei siis puhuta enää kuin jollain keskustelupalstoilla.

Toisekseen ihmettelen joidenkin ihmisten kommentteja tästä asiasta. Aina puhutaan, mikä kotkalaisia vaivaa kun tekevät kaikkea kauheaa jms., mutta tätäkin keskusteluketjua kun seuraa, niin huomaa, että osalta puuttuu totaalisesti kyky empatiaan. Onhan se hauska vitsailla, kun omalle kohdalle ei osu, mutta jos nyt vakavissaan kelataan tätä hommaa, niin on surullista, että ihmisen elämä/mieli on siinä kunnossa, että päätyy tällaiseen päätökseen. Todella surullinen uutinen myös omaisille ja veikkaan myös, ettei se ollut löytäjälle ja paikalle tulleelle hoitohenkilökunnalle mikään maailman paras päivä. Oikeasti nuo kaikki vitsinvääntäjät saisitte hävetä juttujanne.

Äänestä
  • Kyl se kävi niin että irrotti pään ja hyppäsi auton rattiin sen jälkeen.

    Äänestä

  • tosi päätöntä menoa kirjoitti:

    Kyl se kävi niin että irrotti pään ja hyppäsi auton rattiin sen jälkeen.

    Ei, vaan kivekset irtosi, ja sitten lähti ajelee satamaan, koska siellä oli alkamassa suklaajuna.

    Äänestä

  • että näin kirjoitti:

    Ei, vaan kivekset irtosi, ja sitten lähti ajelee satamaan, koska siellä oli alkamassa suklaajuna.

    Mistä ihmeestä teitä suklaapuolen tyyppejä oikein sikiää joka palstalle???

    Äänestä

  • Ihmettelijä kirjoitti:

    Mistä ihmeestä teitä suklaapuolen tyyppejä oikein sikiää joka palstalle???

    Vetekiltä.

    Äänestä

  • Lukki kuski kirjoitti:

    Vetekiltä.

    Siis oli niin onnekas kuitenkin että jos hänellä oli töitä kuitenkin kun kenelläkään muilla täällä Kotkassa ei töitä ole kuin hoitoalalla.

    En tunne henk. koht. ketään työssä käyvää.

    Itse oon jo 5-vuotta työttömänä.

    Äänestä

  • Ihmettelijä kirjoitti:

    Mistä ihmeestä teitä suklaapuolen tyyppejä oikein sikiää joka palstalle???

    No tietysti fatserin tehtaalta.

    Äänestä

Jos edes pikkaisen kunnioitusta saisi vainajalle, sekä sureville omaisille, KIITOS !
Itsemurhan tehnyt ihminen on ajautunut oman mielen umpikujaan, eikä näe muuta tietä ulos kuin henkensä riistäminen. Tuo on valitettavasti oravanpyörä masentuneelle ihmiselle ja yhtään ei helpota tällä palstalla olevat idiootit, ikävään tilanteeseen joutuneita ihmisiä.
Jokainen tekee toki oman ratkaisunsa elämästään, mutta jos edes kerran pysähtyisitte ajattelemaan, mitä jos hän olisi ollut omassa elämässänne tärkeä ihminen.
Toki tuo on mahdotonta ihmiselle, joka on tasolla jolla hän näkee vain itsensä ja ei huomaa tai välitä loukatessaan toisia ihmisiä.

Ikävään ratkaisuun päättynyttä kunnioittaen ja esittäen osanoton omaisille.
Temari

Äänestä
  • Konsti vaan omaperäinen, Palotornin vuorella on aitaa johon tulevaisuudessa voi köyden kiinnittää ja sieltä alas kiikkumaan kaikkien näytille.

    Kotkassa Masentuneita ilman toivoa olevia on laaja joukko nuorista keski ikäisiin ja myös eläkeläiset vanhukset. Kuka kurjaan laitokseen loppuiäksi tahtoisi?

    Äänestä

  • Ei Apua mistään kirjoitti:

    Konsti vaan omaperäinen, Palotornin vuorella on aitaa johon tulevaisuudessa voi köyden kiinnittää ja sieltä alas kiikkumaan kaikkien näytille.

    Kotkassa Masentuneita ilman toivoa olevia on laaja joukko nuorista keski ikäisiin ja myös eläkeläiset vanhukset. Kuka kurjaan laitokseen loppuiäksi tahtoisi?

    Missään muualla kuin Kotkassa ei ole masentuneita, eikä itsemurhaa hautovia, niinhän se oli, vai mitä, KOTKALAISET VÄHÄ-ÄLYISET JUNTIT? Kiivetkää köyttä pitkin taivaaseen Kotkaa mollaamasta, ja mielellään äkkiä, ei teitä täällä kukaan jää kaipaamaan, soitto soi ja tivoli pyörii samalla lailla, vaikka täältä muutama nenänkaivaja lähtisikin. Tehkää palvelus itsellenne ja muille; hirttäkää itsenne niin kärsimyksenne Kotkassa loppuu kuin veisellä leikaten, eikä jälkeen jäävien tarvitse kuunnella sitä loputonta uikutusta. No, reippaasti vaan, kyllä se siitä!

    Äänestä

Työkaverin kanssa ajettiin ohi tapahtumapaikalta eikä kumpikaan huomannut että ruumiilta olisi puuttunut päätä. Poliisit juuri kietoivat ruumiin valkoiseen lakanaan.

Äänestä
  • No sithän se on ihan päätön juttu.

    Äänestä

  • Ette ajaneet tapahtumapaikan ohi, koska liikenne oli pysäytetty..

    Äänestä

Ai Ruotsinsalmenkadulla jollain parvekkeella kuollut ihminen ajoi kolarin? Varmaan ökytalo kyseessä kun niin iso parveke.

Äänestä
  • ossaako kukaan sanoa, että kuinka pitkä tuo köysi/vaijeri oli ollut?

    Äänestä

Ainakin sen verran pitkä että riittää henkilöautosta ulos asti.

Äänestä

Ei päätä eikä häntää täs keskustelus.

Äänestä
  • Ei päätä ainakaan.

    Äänestä

  • Häntäheikki kirjoitti:

    Ei päätä ainakaan.

    pitää olla typistetty jos ois

    Äänestä

Eikö nyt helpomalla pääse pois, kun ruveta vaijereita kaulaan ja kiveksiin laittamaan ja sitten sitoa vaijerin toinenpää tolpaan, mennä autoon ja laskea menemään.

No, kotkassa kaikki on mahdollista.

Äänestä

Mietin vaan että, mitä kautta se olis sen vaijerin vetänyt läpi, takapenkin ja takaluukun kautta ulos niin tulis varmaan parhaiten suora veto?

entäs niskatuki? varmaan parempi ottaa pois ni lentää se pää paremmin irti, turvavyö kiinni ni pysyy muu kroppa paikoillaan ja varmaan mahdollisimman ohut vaijeri kuitenkin, ni leikkaa paremmin.....

varmaan kohtalaisesti tulee vertakin kun kaulasuonet repee?

toi tarttis joskus testata käytännössä myytinmurtajissa vaik sian ruholla, että lähteekö se pää tosiaan irti?

Äänestä
  • Jos köysi on laitettu repsikanpuoleisesta ikkunasta ulos kiinni pylvääseen ja silmukka ajajan kaulaa ja sitten polkaistu kaasupoljinta menoksi niin kiristyyhän se silmukka mutta uumoilen että hitaampi meno kuin normi hirttäytymällä.

    Äänestä

  • köyden jatkoksi kirjoitti:

    Jos köysi on laitettu repsikanpuoleisesta ikkunasta ulos kiinni pylvääseen ja silmukka ajajan kaulaa ja sitten polkaistu kaasupoljinta menoksi niin kiristyyhän se silmukka mutta uumoilen että hitaampi meno kuin normi hirttäytymällä.

    Riippuu varmaan siitäkin et kuinka tehokas auto on. Tai no tiedä sitten lähteekö silti niin vauhdilla kuin normaali hirttäytymisellä.

    Äänestä

  • Miettii hän kirjoitti:

    Riippuu varmaan siitäkin et kuinka tehokas auto on. Tai no tiedä sitten lähteekö silti niin vauhdilla kuin normaali hirttäytymisellä.

    Vaijeri täytyisi saada vetämään suoraan takaapäin. Jos sen repsikan puolelta laittaa, niin on riski, että kuski lentää sivuovesta pihalle eikä pää edes irtoa! Tai sitten auto lähtee heti kampeamaan oikealle, eikä vauhtia kerry riittävästi näyttävän lopputuloksen saamiseksi.

    Äänestä

  • insinööri´ kirjoitti:

    Vaijeri täytyisi saada vetämään suoraan takaapäin. Jos sen repsikan puolelta laittaa, niin on riski, että kuski lentää sivuovesta pihalle eikä pää edes irtoa! Tai sitten auto lähtee heti kampeamaan oikealle, eikä vauhtia kerry riittävästi näyttävän lopputuloksen saamiseksi.

    joku on uhrautunut tieteen ja insinööritutkimuksen nimissä!

    Äänestä

  • insinööri´ kirjoitti:

    Vaijeri täytyisi saada vetämään suoraan takaapäin. Jos sen repsikan puolelta laittaa, niin on riski, että kuski lentää sivuovesta pihalle eikä pää edes irtoa! Tai sitten auto lähtee heti kampeamaan oikealle, eikä vauhtia kerry riittävästi näyttävän lopputuloksen saamiseksi.

    Niin ja sit on myös riski että auto kaatuu tai räjähtää. Mun tatsuni räjäti kun olin menossa työväentalolle ryyppäämään. Oon ihan hirveen kova tyämiäs ja sosialisti.

    Äänestä

  • insinööri´ kirjoitti:

    Vaijeri täytyisi saada vetämään suoraan takaapäin. Jos sen repsikan puolelta laittaa, niin on riski, että kuski lentää sivuovesta pihalle eikä pää edes irtoa! Tai sitten auto lähtee heti kampeamaan oikealle, eikä vauhtia kerry riittävästi näyttävän lopputuloksen saamiseksi.

    Mutta jos siinä autossa olikin vaikka kattoikkuna???

    Äänestä

olikse se ruumisauto se musta lincoln ihanaito american hearse ?

Äänestä

autot pitäisi laissa kieltää.hengenvaarallisia ja saastuttaa,ilman autoja maailmassa olisi miljoonia ihmisiä enemmän...polkupyörällä pääsee yhtä mukavasti,tosin jos lappiin meinaa niin pitää lähteä pari viikkoa aiemmin

Äänestä
  • Niin niin, voihan sitä laittaa narun kaulaan pyöräillessäänkin liikennemerkkiin toinen pää ja silmukka kaulaan ja alamäkeen heps. Niska poikki.
    Oon kokeillut hirttäytymistä ja rakko siinä tyhjenee ensiksi samoin suolen sisältö.
    Paras ottaa suolihuuhtelu ja olla dieetillä jos meinaa puhtain kalsarein mennä ambulanssiin.

    Äänestä

Irtopäästä saa hyvän fudispallon!

Äänestä

Voi hyvänen aika näitä kommentteja! Siirtykää jo askel eteenpäin....Kyseisestä tapauksesta varmaan tietoa saa ajallaan.

Äänestä

Pää irosi jälleen, kalliokadullla!

Äänestä
  • Miten niin kerro jotain lisää milloin muka ja menikö hirteen? Piipaa auto meni jokunen tunti sitten muuta en tiedä. Mihin aikaan se tapahtui aamuyöllä vai?

    Äänestä

  • Ei irronnut, kuka muka näki? Ei kukaan.

    Äänestä

ihan jees!

Äänestä

Miten niin kalliokadulla sama juttu tapahtunut?

Äänestä
  • Päiden irttoittelu nyt suurta muotia kotkassa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ghostdriver kirjoitti:

Aika hämärä juttu tuo kolari. Autosta löytyi ruhjottu ruumis. Onks kellään lisäinfoa tapahtuneesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu