Uon uatellu ostoo

nuapurin pellot mitä se vuokroo. Itekki laittasin ne vuokralle het. Kannattaako? Kaks ja puol sattoo hehtaarivuokra.
153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

..alat kyselemmää, vua ostoo paakaset ja vuokroot sitte niitä peltoja etteepäe. Kaepa tuot ossoot tehä itekkii rätinkijä katepuolella, jotta kannattaako, vae ootko nukkuna tääsin matematiikan tunnillae taikke lukena Pekka Lipposen seikkailuja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uamuja kirjoitti:

nuapurin pellot mitä se vuokroo. Itekki laittasin ne vuokralle het. Kannattaako? Kaks ja puol sattoo hehtaarivuokra.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu