Mistä johtuu, että pakkia ei saa helpolla päälle? Aiemmin ollut mazda 323 jossa pakki meni HETI päälle kun hiukan siihen suuntaankin väänsi vaihdekeppiä. Suorastaan solahti sinne. Nyt tässä 206:ssa pitää yrittää runnoa ja edes kytkimen hienoinen nosto ei aina auta. Ei edes kuullu sitä rutinaa joka normaalisti kuuluu kun eri tahtiin pyörivät rattaat koskettaa toisiaan. Auton pieni liikuttaminenkaan ei aina auta ellei aja vähintään metriä.
206 pakki ei mene päälle
ajaja
61493
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
2001 1,6
sulla ei ole tarpeeksi ruista ranteessa...mene punttikselle äläkä täällä rutise turhan päiväsiä..
Jos susta ei irtoo ton asiallisempia kommentteja niin suksi kuuseen täältä, puujalka vitsien osasto on jossain kaukana muualla. Kysymys oli asiallinen, kyllähän sellastakin häikkää autoissa on.
Sä oot varmaan niin fiksu ja vahva käpälistäs, että väännät vaihteet päälle vaikka väkisin. Montako vaihdekeppiä on jääny käteen?
tosikko.......älä ota näitä kommentteja liian vakavasti.
Vaihdevivuston säätö on todennäköisesti pielessä. Huoltoon vaan säädättämään...
Jatka sitä keppiä. omassa auttoi, kun jatkoin hitsaamalla sitä noin 20 cm. Siihen tulee enempi kampea, ja näinollen helpottaa runnomista.