VÄHÄLIIKKEINEN VAUVA!!!

Olen rv37 4 ja vauva liikkuu tosi huonosti. Neuovola käynnistyksen kannalla, äippäpoli ei. Mitä uskoa? Mitä tehdä? Liikelaskenta vie hermot - ei koskaan 10 liikettä/2h. Poli rauhoittelee vain rauhallisella vauvalla... Onko muilla kokemuksia???
2888
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mene yksityiselle ja kysy heidän mielipidettä. itse olen huomannut että yksityisellä osataan olla hieman enemmän kiinnostuneita kuin kunnallisella puolella. varaa aika heti, saatat päästä jo tänään. kela korvaa osan. onnea matkaan

Äänestä

Onko vauvasi liikkunut koko raskausajan huonosti? Mulla esikoinen oli tosi laiska liikkuun koko aikana ja toista kun odotin niin tuntu että vatsanahka repee ku vaavi siellä liikku. Joten jos on koko ajan liikkunut huonosti niin nou hätä, mut jos nyt on huomattavasti vähäntyneet niin painosta vaan tutkiin kunnolla. Ja eikös vauva muutenkin vähennä liikkeitä kun tulee isommaksi???

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ingrid kirjoitti:

Olen rv37 4 ja vauva liikkuu tosi huonosti. Neuovola käynnistyksen kannalla, äippäpoli ei. Mitä uskoa? Mitä tehdä? Liikelaskenta vie hermot - ei koskaan 10 liikettä/2h. Poli rauhoittelee vain rauhallisella vauvalla... Onko muilla kokemuksia???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu