Poistakaa kiusantekoviestit heti, ei > 24 h kuluttua

Putkaalinnaavankeutt

Minulla olisi tälläinen ihan käänteentekevä ja yllättävä ehdotus. Että siis jos Suomi24:n ylläpidon toimesta poistettaisiin asiattomat viestit jopa alle 24 tunnin kuluessa siitä, kun ne on ilmoitettu. Nythän niin ei tapahdu, joten kiusantekoviestien ja seuranhakuviestien lähettäminen toimii aiotulla tavalla.

Tässä alla on linkkiä viesteihin, joiden profiili on luotu kiusantekotarkoituksessa. Profiili sisältää henkilön kuvan ja yhteystiedot puhelinnumeroineen. Asiasta on valitettu palautteen ja poistopyyntölinkkien kautta Suomi24:lle useampaan kertaan kohta kahden vuorokauden ajan.

http://keskustelu.suomi24.fi/node/12530831

Suositteko palstojenne käyttöä seuranhakuun ja nimeltä mainittujen ihmisten kiusauspalveluna? Jos ette niin mitäs jos tekisitte muutakin kun lisäisitte mainoksia sivuillenne??

4

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 12+18=?

      Niin, nyt siis on maanantai ja kyseisistä asiattomista viesteistä on valitettu perjantai-illasta lähtien. Ne ovat edelleen palstalla kuten myös tekaistu profiili.

      Antaa aika hurjan kuvan siitä, mikä Suomi24:n palstoilla on sallittua.

    • Samaa mieltä. Aika lepsua on Suomi24:n valvonta, tai sitten poistetaan aivan väärät aiheet.

      Väliin ajattelen että trolli on Suomi24:n ylläpito itse. Laittivatpa vielä palstan jossa koko trollauksen aktiviteetti on sallittu.

    • S 24 tasoa.
    • 18+5

      Suomi24:n toiminta on rikollista. Vaikka ylläpito olisi millaisia laiskoja idiootteja, laki jo velvoittaa vahtimaan ja siistimään sisältöä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      150
      2883
    2. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      233
      2170
    3. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      49
      2103
    4. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      221
      1965
    5. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      26
      1710
    6. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      82
      1456
    7. Työvoimatoimisto

      Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve
      Työttömyys
      38
      1272
    8. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      1178
    9. Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?

      😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo
      Luterilaisuus
      314
      1046
    10. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      65
      895
    Aihe