Kiusantekoprofiilien poisto?

Max-Pp

Seksipalstalle lähetellään kontaktiviestejä kostotarkoituksessa luodulla profiililla. Poistakaa jo viestit ja profiili, jota käyttäen lähetellään palstan sääntöjen vastaisia viestejä. Näistä on ilmoitettu aiemminkin, mutta ilmeisesti edelleenkin järjenvastaisesti automaattisesti nollaatte puoliltaöin kaikki klo 21 jälkeen lähetetyt poistopyynnöt.

http://keskustelu.suomi24.fi/node/12524327
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12524324
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12524288

IP - osoitteethan teille kuitenkin jäävät todennäköistä rikostutkintaa varten.

12

331

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ketään kotona???

      Hei SUOMI 24 YLLÄPITO. Teille on ilmoitettu näistä kiusantekoviesteistä reilusti yli 24 tuntia sitten ja vieläpä USEAMPAAN KERTAAN.

      ONKO SIELLÄ KETÄÄN KOTONA???

      Vaikka viestit eivät olisi kiusantekoa niin ne sisältävät selvästi fooruminne sääntöjen vastaisia seuranhakuilmoituksia henkilötietoineen, kuvineen ja puhelinnumeroineen. Ne siis pitäisi poistaa joka tapauksessa.

      HALOOOOOOOOOO?????

    • ilmiantoo

      Klikkaa tuota "ilmoita asiaton viesti"-painiketta siinä viestissä mitä tarkoitat.

      Ainakaan tuosta eka linkistä löytyvää viestiä ei oltu ilmoitettu asiattomaksi. Tein siitä nyt ilmoituksen ja luulen että jos on ilmoitettu aiemmin niin toista kertaa ei voi...

    • Ketään kotona???

      Ilmoitus asiattomaksi nollautuu automaattisesti puolilta öin. Olen muita noista viesteistä ilmoitellut uudelleen tämän vuorokauden puolella ja ilmoittanut myös profiilin asiattomaksi.

      Ylläpito ei reagoi sillä on tärkeämpääkin tekemistä. Kiusantekoon puuttumisesta tai edes rikosten estämisestä ei kilise firman pussiin rahaa. Mainoksista kilisee.

      • Ilmoitin viimeyönä 5 minuuttia puolenyön jälkeen tästä kiusantekotarkoituksessa luodusta profiilista. Sunnuntain aikana ei asialle ole tapahtunut mitään. Ilmoitin profiilista uudelleen hetki sitten ja ilmoitan uudelleen taas heti puolenyön jälkeen. Arvaisin, että mitään ei tapahdu ennen maanantai-aamua jos silloinkaan.


    • Mitään ei vieläkään ole tapahtunut asialle. Ilmoitin profiilista ja viesteistä muutama minuutti sitten ties kuinka monennen kerran. Suomi24:n ylläpitoa ei enää kiinnosta.

    • 12+1=?

      Antaa aika hurjan kuvan siitä, mikä Suomi24:n palstoilla on sallittua. Itse olen noista ilmoittanut säännöllisesti heti puolenyön jälkeen ja klikkaus linkkiin paljastaa että ilmoitus on edelleen aktiivinen. Mitään ei tapahdu.

      Onko ehdotuksia miten Suomi24:n ylläpitoon saisi yhteyttä ja miten heidät saisi reagoimaan tälläiseen??

      • oikeuden puolesta

        Kyllä Suomi24:llä on jossain toimitilat. Sinne pitää marssia nostamaan meteli aiheesta.


    • aller laatua

      Ilmoita asiaton viesti - ei reaktiota.
      Ilmoita asiaton profiili - ei reaktiota.
      Palautelomake - ei reaktiota.

      Seiska - lehden julkaisijalta tuskin muuta voi odottaakaan. Ilmeisesti oikein odottavat, että muutkin kiusantekijät huomaavat tämän passiivisuuden ja ryhtyvät käyttämään palstaa omiin tarkoituksiinsa. Sillähän saa mainoksille lisää lataajia.

    • 10+6=?

      Nyt hävisi viestit ja profiilit. Perjantai-illasta ne siis roikkuivat palstalla kaksi ja puoli vuorokautta näytillä kaikista valituksista huolimatta. Kun ei kiinnosta niin ei kiinnosta

      HYVÄ SUOMI24! Ripeää toimintaa!

      • Yhä roikkuu!

        Ei pitäisi vielä nuolaista. Ei mennyt tuo poisto ihan putkeen. Ne yhteystiedot kun näkyvät edelleen tässä ketjussa.

        Eli yhä roikkuu.


    • putkaalinnaa...
    • 7+14

      Ei täältä mitään poistella. Eräällä harraste palstalla toisten nimimerkkejä käyttävästä provosta on tehty useampia ilmoituksia ja ei mitään vaikutuksia. Kiva kun palstat sotkeutuu vain näihin kiusaajiin.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      179
      3058
    2. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      52
      2411
    3. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      238
      2258
    4. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      257
      2046
    5. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      32
      1752
    6. Työvoimatoimisto

      Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve
      Työttömyys
      55
      1640
    7. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      84
      1490
    8. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      135
      1314
    9. Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?

      😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo
      Luterilaisuus
      318
      1098
    10. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      14
      1091
    Aihe