Kyllä tämä ihmisenä oleminen on hankalaa. Otin ensimmäiset läkkeet. En voi paeta mielikuvitus maailmaan. Olen todella väsynyt. Kädet tutuisevat. Väsyttää kovasti. Mitähän on tapahtumassa? Kai minustakin on tulossa ihminen, niin kuin teistä muistakin. Ajatus ei enää tunnu karkaavan liian nopeasti. Voi elämä on hankallaa!!! Herra auta. Odotan huomispäivää ja yötä hieman kauhun sekaisin tuntein. Ehkä alan puhumaan ei ole enää sisäistä maailmaa. Minun on opittava puhumaan. Pliis auttakaa minua.
Ihmisenä oleminen
Mökkihullu
5162
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
tutisee ja täreisee tarpeeksi niin on helppo runkata
Minäkin hain lääkkeet apteekista. Pitäis nyt vain luopua alkoholista. Saan muuten kaiken niin sekaisin, etten enää pysty niitä tolskaamisia selvittämään.
Miten ihmeessä juuri minulle kävi näin? En olisi koskaan uskonut. Ja mitä sitten riippuvuuksien tilalle? Taas tylsyyttä, seinien tuijottelua.
No kyse ei ole päihdeongelmista. Toisaalta pitää nyt keksiä, mitä haluaa harhojen tilalle. Olen tyhjä taulu. Millaisia unia tulen näkemään?
kiitos mökkihullu mahtaako uni tulla nut kyl kuolen nauruun vesi valuu perhana menee öy pilalle
vidun pullamössöt.