Miten tappaa vampyyri?

asiallinenkutennäet

Hei. En ole aiheeseen hurahtanut ja Twilight ei ole minun ainoa versioni vampyyreista, mutta olen pitkään miettinyt miten vampyyri tapetaan. Onko olemassa mitään toisenlaisia tapoja kuin ne tyypilliset: "Isketään vaarna sen sydämeen ja katkaistaan sen kaula ja sitten vielä poltetaan se!"?

14

3521

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei tarvitse

      Ei tartte tappaa. Kun kasvat vähän, niin tiedät saman.

    • !Minä!

      Ei siihen muita tapoja ole. Katso vampyyri elokuvia, ETK, eli ennen Twilightin keksimistä.

      • Talsiana

        Miksi haluaisit tappaa vampyyrin?


    • Ootko kattonut vähän vampyyripäiväkirjoja?

    • Henkilökohtaine mielipiteeni on et ne on kummia otuksii jos niitä on, mut ne on edelleen ihmisten ruumiissa, joten ne voi tappaa kuten ihmisenki voi.

    • Paras tapa on tietenkin seivästää se sydän vaarnalla kuten itse sanoit. Toinen hyvä keino on altistaa vampyyri auringonvalolle. Noiden kahden pitäisi toimia vampyyriin kuin vampyyriin. Jos True Bloodia ja The Strainia on uskominen niin hopea satuttaa niitä joten erilaisia hopeaketjuja sun muuta voi käyttää hyödyksi.

    • LähdeElämänTielle

      Lukekaa Raamattua.
      Uskokaa evankeliumi Jeesuksesta joka vapauttaa kaikista peloista ja ajatusharhoista totuuteen ja valoon.

    • Anzu95

      Hei olen vampyyri ja toedoksi että vaarnan lyöminen sydämmee tappaisi kenen tahansa. Aurinko ei tapa meita kun pystymme suojautumaan aurinkon valolta.

    • Remakat Ritarit animaatiosarjassa se tyhmempi ritari tuhosi vampyyrit valkosipuliröyhtäyksellä.

      • Biohajoavaa

        Pihalle kannattaa yöksi levitellä valkosipulijauhetta, aamulla voi sitten viedä kuolleet vampyyrinraadot kompostiin.


      • Anonyymi

        Mene töihin


    • nrgl

      Ei vampyyria voi tappaa. Ajatuskin on naurettava. Jos voisi ne tappaisivat itsensä.

      • still_lolitaofyours

        Totta. Those bloody bastards. Varsinaiset kultahuulet. Tässä draculan luettuani totean, olihan Francis Ford Coppoankin elokuva sovitus ihan kiehtova omalla tavallaan.
        Kannattaa lukaista tuota japanilaista Tokyo ghoulia, jos ei ole herkkä vatsa ja haluaa uutta näkökulmaa. En tosin itse uskonu koskaan koskevani siihen.
        Mutta ei sitten lapset, se ei sovi pienemmille.Kunhan ehdotin. Antaa näkökulmaa, mitä on olla jotain, mitä ei halua. Onhan siinä paljon turhaakin väkivaltaa, jonka jätin lukematta. Sisällössä on kuitenkin upea "entä jos sinä?" Kysymys.
        Joten..entä jos minäkin?


      • Anonyymi
        still_lolitaofyours kirjoitti:

        Totta. Those bloody bastards. Varsinaiset kultahuulet. Tässä draculan luettuani totean, olihan Francis Ford Coppoankin elokuva sovitus ihan kiehtova omalla tavallaan.
        Kannattaa lukaista tuota japanilaista Tokyo ghoulia, jos ei ole herkkä vatsa ja haluaa uutta näkökulmaa. En tosin itse uskonu koskaan koskevani siihen.
        Mutta ei sitten lapset, se ei sovi pienemmille.Kunhan ehdotin. Antaa näkökulmaa, mitä on olla jotain, mitä ei halua. Onhan siinä paljon turhaakin väkivaltaa, jonka jätin lukematta. Sisällössä on kuitenkin upea "entä jos sinä?" Kysymys.
        Joten..entä jos minäkin?

        Hanki elämä


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      120
      1175
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      874
    3. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      82
      719
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      18
      699
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      276
      665
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      89
      663
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      107
      604
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      27
      537
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      49
      533
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      110
      487
    Aihe