Millainen on ikävöimäsi henkilön Facebookin profiilikuva?

Entä oletteko kavereita fb:ssa?
23408
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Ei ole fb:ssä. Itse olen. Twitterissä on. Ei olla kavereita.

Kai tuo on ihan normi kuva. Instagram on mun mielestä parempi.
Ainakin niiden kuvien katsomiseen. Enemmän tuo niitä sinne laittaa ku mitä jaksaa katsella :D Johtuu siitä et olis mielummin oikeasti sen kanssa ku tuijottas kuvia.

Äänestä
  • Tosi hienoa kuulla sinusta. olen menossa tänään bileisiin.

    Tulee mukaan. kirjoita viestisi.

    Victoria Milan.

    lähetä.

    Äänestä

  • .................... kirjoitti:

    Tosi hienoa kuulla sinusta. olen menossa tänään bileisiin.

    Tulee mukaan. kirjoita viestisi.

    Victoria Milan.

    lähetä.

    Vähän sinne päin mut ei osunu.

    Tän ku laitat ni osuu mulle ja uppoo.
    http://instagram.com/victoriasilvstedt

    Siinä on ainut ihminen tältä planeetalta jota minä kaipaan.

    Äänestä

  • onhan niittä kirjoitti:

    Vähän sinne päin mut ei osunu.

    Tän ku laitat ni osuu mulle ja uppoo.
    http://instagram.com/victoriasilvstedt

    Siinä on ainut ihminen tältä planeetalta jota minä kaipaan.

    luuletko tuolla naamalla saavasi tuon naisen?Hullu olet,,

    Äänestä

  • hahhaaa.. kirjoitti:

    luuletko tuolla naamalla saavasi tuon naisen?Hullu olet,,

    Jaa no viimeksi ku textailtiin ni sanoi rakastavansa minua.
    Ja ei me ei päädytä yhteen. Siihen oli joskus tilaisuus. Se ei silloin toiminut.

    Se ei tule toimimaan jatkossakaan. En oikeastaan edes halua.
    Mut jos toi nainen tekis alotteen ni siitä olis helvatun vaikea kieltätyä.

    Uskomattoman upea luonne tuolla naisella. Jos 10 saa täydellinen vaimo ehdokas niin tämä saa ainakin 22 pistettä. Todella kiltti. Ei yhtään diivan oloinen. Ei koskaan kohtele alentavasti ketään. Todella vaatimaton ja nöyrä. Sillä on muuten synttärit 19pv eli perjantaina. Täyttää 40.
    Ei uskoisi. En tiedä kuka saa ja kenet mutta saa se mies olla onnellinen joka tuon naisen saa. On meinaan uskomattoman kaunis luonne tällä naisella. Se on aika uskomatonta koska on kuitenkin superjulkkis muualla maailmassa. Ei leveile rahoillaan. Pitää läheiset lähellä. On sellainen nainen et siitä on tosi vaikea olla pitämättä. Tekee kovaa uraa vielä pitkään. Todella vaikea löytää mitään negatiivista sanomista. Varmaan uran varrelle sattunu jotain lipsahduksia mutta nykyisin aika kiltisti. Kohuvuodet ilmeisesti takana jo :) Sen voin sanoa et vei sydämmeni joskus. Eikä ole palauttanut:) Voin olla hullukin mutta tykkään silti tuosta naisesta. Eikä siihen vaikuta se olemmeko me yhdessä vai emme.

    Äänestä

Kaunis hymy, päivettyneet kasvot ja valtavirrasta poikkeava kampaus / hiusväri.

Äänestä

En harrasta fb

Äänestä

Kaunis kuva hänellä on. Parhaimmillaan siinä kuvassa. Vaaleat hiukset sopivat hänelle paljon paremmin kuin tummemmat. Ei hyväksynyt minua kaveriksi. Jaa-a, mitäs minä enää sitten täällä kirjoittelen...(???)

Kannattaisko ostaa tästä talosta hänen asunto? Vaikka tuollainen pieni yksiö/kaksio ylimääräiseksi sivuasunnoksi. Taloyhtiön hallituksessakin paikka taattu. =) Vitsi, vitsi.

Äänestä
  • No en mäkään hyväksy kavereiksi kun vain ne jotka tunnen. Kaveripyyntöjä satelee silti ihan oudoiltakin tyypeiltä ulkomaita myöden.
    Jos ette tunne toisianne, niin laita ensin sille viesti ja kerro kuka olet.

    Äänestä

  • vinkkinä sivusta kirjoitti:

    No en mäkään hyväksy kavereiksi kun vain ne jotka tunnen. Kaveripyyntöjä satelee silti ihan oudoiltakin tyypeiltä ulkomaita myöden.
    Jos ette tunne toisianne, niin laita ensin sille viesti ja kerro kuka olet.

    Kyllä hän minun kasvoni ja nimeni tuntee oikein hyvin. En vain muuten sovi "statukseen", mutta se siitä sitten.

    Äänestä

  • mysteeriasunto kirjoitti:

    Kyllä hän minun kasvoni ja nimeni tuntee oikein hyvin. En vain muuten sovi "statukseen", mutta se siitä sitten.

    Tai jos et sovi "stalkkaukseen", ei pidä sinusta tuon asenteesi vuoksi.

    Äänestä

Muikea ilme mustavalkoisessa kuvassa ja joku lapsi vieressä (ei kuitenkaan omansa)

Äänestä

Ollaan kavereita. Miehellä on erittäin muikea profiilikuva.. :D hyvälle tuulelle tulee, kun sen näkee.

Äänestä

Ei olla fb- kavereita, koska en kuulu fb:kiin.

Äänestä

Ihmisillä on niin typeriä profiilikuvia facessa, että sieltä on ihan turha yrittää ketään etsiä...
Koiria, autoja, lapsia... kaikkea muuta kun se profiilin omistaja.

Äänestä
  • stalkkaajat löydä niin helposti..kiitti vaan yhelle sellaselle perslävelle..

    Äänestä

Hänellä on varmaan 500 sataa kaveria siellä ja mulla noin 30 että kumpikohan meistä on se suositumpi ihminen ;D

Äänestä

Komea mies minun mielestäni, välillä käynkin siellä ikävöimässä... Kyllä olemme:)

Äänestä

Yhteiseltä lomareissulta otettu.
Emme todellakaan oel kavereita, siellä se laittelee
kuvia uudesta jännemästä miehestään.

Äänestä

Ihan kiva kuva :) Ei olla kavereita koska en usko että hyväksyisi minut kaverikseen, eihän vastannut mitään viestiinkään. No miksi ihmeessä mä häntä ikävöin... niin, se sydän kun ei vaan usko ;)

Äänestä

yläasteella olettu koulukuva. :)

Äänestä

Ollaanhan me fb kavereita sentään, kun hän hyväksyi kaveripyynnön eikä ignoorannut.

Siinä hän istuskelee...vähän vaarallisen näköinen paikka. Lämmin ilma näyttää olevan kuvaushetkellä. Mahdollisesti jostain reissusta. Sinitaivas pilven kanssa taustalla.

Suosittu tyyppi fb kavereiden määrän perusteella, eipä yllätä. Mulla vain suunnilleen 10 kertaa vähemmän kavereita.

Äänestä

Eräs henkilö laittoi tänään itsestään ekan profiilikuvan mysteerihuoneessa. On kyse nyt siitä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


18+18 kirjoitti:

Entä oletteko kavereita fb:ssa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu