Lattiasieni

Voiko Lattiasieni kasvaa/syntyä kerrostalossa?
Sanotaanko tavallisessa betonikerrostalossa?
2855
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

maalta kylälle niin tuovat itiöitä jaloissaan. Älä päästä ketään kehäkolmosen ulkopuolelta kerrostaloon, siitä ei mitään hyvää seuraa.

Äänestä

Voi. harvinaisena.
Tarvitsee puuta - kalkkia (esim betoni, laasti) - kosteutta (aika paljon). Löytynyt kerrostalojen alapohjista - ei kovin usein - edellyttää puutavaraa... 50-luvun taloissa voisi löytyä otollisia rakenteita ylempänäkin, betonielementeissä tuskin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaisu kirjoitti:

Voiko Lattiasieni kasvaa/syntyä kerrostalossa?
Sanotaanko tavallisessa betonikerrostalossa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu