Huippujalkapallo jatkuu Hämeenlinnassa sittenkin...

kun Härmäkin taitaa säilyttää sarjapaikkansa kolmosessa ja Hämeenlinnan Jalkapalloilun Lippulaiva FC Hämeenlinna jatkaa pelejään ensi kaudella....kolmosessa. Jännittävä ensi kausi tulossa kun paikallisottelut paikallisine pallojönglööreineen vetävät Kaurialan Jalkapallo Pyhätön taas tupaten täyteen.
12289
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Jalkapallo lähtee heti nousuun, jos löytyy joku intohimoinen sponsori.

Kaurialan hornakattilassa ei ole sinänsä mitään vikaa. Mutta missä on paikallinen Sedu tai Salonoja?

Rahasta ja sen olemattomuudesta on kyse.

Äänestä
  • Hyvä jos asia on näin, mutta minusta tahto joukkueilta on hakusessa!

    Äänestä

Tuskin joukkueen harjoituksetkaan ovat olleet kovin laadukkaita, kun minkäänlaista kehitystä ei ole koko kauden aikana tapahtunut. Liikaa ihan totaalista puuhastelua, joten kolmonen on ihan oikea sarjataso tuon tasoiselle harrastelijajoukolle. Siellä kolmosessa on sitten ihan oikeasti aikaa puuhailla potkiksen parissa ihan silloin kun huvittaa ja niihin kokoontumisiin, mitä myös jalkapallon piirissä harjoituksiksi kutsutaan voi tulla silloin kun on oikein voimaantunut olo, onhan kyseessä pelkkä mukava yhdessä olo ja vapaa-ajan kuluttaminen.

Äänestä

Vitoseen ei ainakaan kannata pudota!

Äänestä

Taitaa fc hml olla vaan konkas tän kauden jälkeen.Ei kolmosen tulot velkojen maksuun riitä

Äänestä

Potkupallo on perseestä. Menkää Sikakatsomoon huutelemaan homo-huutoja.

Äänestä

HJS TEKEE AINAKI IHAN HYVÄÄ JUNNUTYÖTÄ..... EIKÖ JOKU AC HÄMEENLINNA TAI HÄMEENLINNA UNITED VOIS OLLA IHAN JEES

Äänestä
  • Palkittu kyllä on, mutta missä näkyy tulokset!?! Ei yhtään junnua noussut valtakunnallisesti mihinkään!
    Viimeksi Hml:ssa voitettu jotain, on SM-hopea 70-luvulla 11-vuotiaiden peleissä. Siihen loppui tulokset valtakunnallisesti :)

    Äänestä

Suomessa EI pelata jalkapalloa SE ON POTKUPALLOA

HML Potkupalloilijat olis seuralle osuva nimi

Äänestä

Pääasia on kuitenkin, että nämä kaksi Hämeenlinnan korkeimmalla sarjatasolla olevaa joukkuetta muistavat tehdä toisilleen mahdollisimman paljon haittaa ja kiusaa joka käänteessä. Huipulla kun ollaan, niin ei kannata missään tapauksessa alkaa miettimään mikä olisi hämeenlinnalaisen jalkapallon etu. Kolmosessa tarvitaan myös laadukkaita ulkomaalaisvahvistuksia ainakin viisi ukkoa per joukkue. Leuka rintaan ja alaspäin!

Äänestä

Kuka tervejärkinen menee katsomaan Hämeenlinnalaista potkupalloa.

Äänestä

Jos olis vaan ykx ryhmä johtopaikkoja ei riittäis kaikille näille näpertelijöille!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aitio hakusessa kirjoitti:

kun Härmäkin taitaa säilyttää sarjapaikkansa kolmosessa ja Hämeenlinnan Jalkapalloilun Lippulaiva FC Hämeenlinna jatkaa pelejään ensi kaudella....kolmosessa. Jännittävä ensi kausi tulossa kun paikallisottelut paikallisine pallojönglööreineen vetävät Kaurialan Jalkapallo Pyhätön taas tupaten täyteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu