Kertokaas nyt kaikki Gefinan tai Propecian käyttäjät, että toimiiko nämä lääkkeet ohimoilta nousevaan kaljuuntumiseen?????? Pysähtyykö hiustenlähtö?
Tutkimukset eivät näytä toteen, että se auttaisi ohimoille, mutta miten on omat kokemukset??
GEFINA OHIMOILLE
6
3318
Vastaukset
- Mikko_
Kyllä se useimmilla ainakin hidastanee hiusrajan vetäytymistä ohimoilta.
Sama pätee Rogaineen. Toimii huonosti ohimoilla, mutta toimii kuitenkin, ainakin joillakin.- Ihmettelenpä vaan...
Mikä olet miehiäsi, kun tunnut tietävän kaljuuntumisesta lähes kaiken? Ainakin kirjoitustesi perusteella???
Oletko joku asiantuntija vai puhutko vain omista kokemuksistasi?? - Mikko_
Ihmettelenpä vaan... kirjoitti:
Mikä olet miehiäsi, kun tunnut tietävän kaljuuntumisesta lähes kaiken? Ainakin kirjoitustesi perusteella???
Oletko joku asiantuntija vai puhutko vain omista kokemuksistasi??Olosuhteiden pakosta itseoppinut asiantuntija.. ;)
Vuonna 2000 aloitin taistelun kaljuuntumista vastaan, ja luonnollisesti tutustuin huolella saatavilla olevaan tietoon, ja siitä lähtien olen seurannut alan kehitystä aktiivisesti.
- Kartsa
Olen tutustunut tutkimuksiin jotka tehty Propecialla ja selkeä näyttö on ettei se auta hiusrajan nousuun.Ja toimii vain nuoremmilla ihmisillä(yli neljäkymppiset,kuten minä = ei kannata vaivautua).
Noi tutkimukset on luotettavia ja aineistoa jotka tarkoitettu lääkäreille(itse en lekuri mutta naisystäväni toimii lääkeallalla).
Mutta tokihan tuotetta markkinoivalla yhtiöllä ei ole mitään sitä vastaan että kaikki kokeilee sitä....koska käytön tuloksethan näkyvät hitaasti, ja sitkeä käyttää sitä vaikka vuoden ilman tuloksia:))))- Mikko_
Minun mielestäni selkeä näyttö on, ettei Propecia palauta jo mennyttä hiusrajaa, mutta siitä voidaan sitten kiistellä, hidastaako se hiusrajan vetäytymistä jatkossa.
Omat havaintoni ja muidenkin kokemukset puhuvat sen puolesta, että hidastaa.
Propecia on kuitenkin kokonaisuutenakin vain "jarru" hiustenlähdölle, eli jos on kaljuuntumiselle kovin altis, niin aika monella hiukset lähtevät päästä ennen pitkää Propeciasta huolimatta. - Vicmo
Mikko_ kirjoitti:
Minun mielestäni selkeä näyttö on, ettei Propecia palauta jo mennyttä hiusrajaa, mutta siitä voidaan sitten kiistellä, hidastaako se hiusrajan vetäytymistä jatkossa.
Omat havaintoni ja muidenkin kokemukset puhuvat sen puolesta, että hidastaa.
Propecia on kuitenkin kokonaisuutenakin vain "jarru" hiustenlähdölle, eli jos on kaljuuntumiselle kovin altis, niin aika monella hiukset lähtevät päästä ennen pitkää Propeciasta huolimatta.Olen havainnut varmuudella että rogaine ainakin kasvattaa hiuksia ohimoille jopa yli alkuperäisen hiusrajan!!!.. kun sitä tarkoituksella sivelee hieman yli vallitsevan hiusrajan..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1036603
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h875007Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1083258Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p313128Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska272308Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191676Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961301Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391262Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311166- 48944