Miksi monella on repalaiset Farkut.

Aivan näyttää tahallaan revityiltä.

On aivan ala-arvoista nyky maailmassa,.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Varsinainen ala-arvoisuus ei kyllä ole kiinni nuorten muoti-ilmiöistä! Pintapuolista luokittelua katsojan oman arvoasteikkon ja tyypin mukaan uskoisin.
Milloinkas nuorisomuoti on piitannut moisesta, siinähän menee seassa hekin, joiden farkkuja ei kukaan ole korjannut, heitäkin on, eikä omat taidot vielä riitä paikkaamaan.

Pikkujuttuja ja tuttuja meille äideille. Olihan joskus muotina myös mitä enemmän paikatut, sitä cool'immat ne oli. Tärkeimmät elämänarvot tulevat kyllä muista seikosta ilmi kuin housumuodit, joissa poikkileikatut farkut käyvät shortseista julkisuuden henkilöilläkin.

Äänestä

Aika muuttuu. Koko farkut olivat vanhusten kauhu aikoinaan.

Nythän myydään uusia, revittyjä farkkuja.

Äänestä
  • Nuo revityt farkut oli muotia -80 luvulla ja muoti kiertää kehää, n.30 vuoden välein samat jutut. On kuulemma kalliimpia nämä muotitalon repimät kuin ehjät Jamekset:))

    Äänestä

Pukeutuminen on mielen tila. Miksi pukeutua parempiin kutimiin mitä olossaan tuntee. Meikää nähdään 99% työvaatteissa.
Ne pari ihmistä jotka tunnen, tai 6 ihmistä, jotka tietävät meikän statuksen, mielessään kysyvät; minnehän se on menossa kun ehjät housut jalassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lotta823 kirjoitti:

Aivan näyttää tahallaan revityiltä.

On aivan ala-arvoista nyky maailmassa,.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu