Kaukovainion kaupunginosasta on kuvakokoelma Kalevan sivuilla. No, ei nuo kaikki kuvat kovin vanhoja ole, joten otsikko "elämänmenoa" on kait ihan sopiva.
Sattuuko tuttuja kohdalle?
http://www.kaleva.fi/uutiset/oulu/taytta-elamaa-kaketsulla-vanhat-kuvat-kertovat-lahiotunnelmista/675872/
Wanhoja kuvia Kaketsulta
5
365
Vastaukset 5
- Ehdinkö nähdä
Täällä odotetaan kuin kuuta taivaalta, että milloin ( ihan aikuisten oikeesti) kaketsun aletaan purkamaan ja uutta rakentamaan.
Vanhat kuvat on toki mielenkiintoisia, mutta nyt kaivataan jo ripeästi uutta ostaria, ja uudet asunnot on tervetulleita. - Satunnainen kävijä
Kyllä tuo kaketsun ostari on melkoisesti rapistunut ja aikansa eläneen näköinen. Tosin alueen juopot kerääntyvät siihen ryyppäämään joka päivä, mikä ei sen viihtyvyyttä paranna kyllä yhtään.
- leikkimielellä vain
Kaketsukin on vuosien aikana leiponut lukemattomia ihmistarinoita. Olisi mielenkiintoista nähdä menneisyyteen, kun jonain loskaisena joulukuun päivänä joku esim. vetää huumeita jossain kaupan takana tms. Sitä ankeutta ja toivottomuutta nuoren elämässä :)
- Piprox
Kaipaus..
- hus, narkki!
No saatana tuolla ne vetää niitä huumeitansa justiin kaketsun ostarilla ja hiirosen nistit mm. tunnelissa ja niissä metsissä. Paholaisen tyyssija koko kaukovainio-hiironen. Ei ollenkaan asuntoja koko alueelle kuin omakotitaloja! saadaan kaikenmaailman huumehörhöt ja tuottamattomat eläkeläiset sekä muut ikuiset opiskelijat pois loisimasta!
Kaketsu-hiirosesta hienosto omakotitalo-alue!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092368Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???331297- 106983
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha634952- 71942
- 48865
- 88818
- 70686
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76680Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31676