Miksi minua inhotaan?

hullutimantti

http://aijaa.com/JTX8cH

Osoittaako mikään kartallani, miksi minulla on niin paljon vihamiehiä? Tarkoitan sellaista asetelmaa, että joku jolle en ole edes puhunut sanaakaan alkaa vainota minua (näin on käynyt useita kertoja). Joskus tuntuu, että kokemani pakkomielteinen vainoaminen ja kiusaaminen on ollut jotenkin seksuaalista ja varsinkin isolla egolla varustellut miehet yrittävät lytätä mut maanrakoon ja ärsytän heitä aivan järjettömästi.

5

194

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 13.

      En paneudu asiaan enempää, mutta totean, Merkurius Jousimiehessä on minulle yksi niitä juttuja, joita en tahdo vastaanottaa.

      • hullutimantti

        Kiitos kommentistasi. Ei sillä, että olisin saanut siitä mitään irti...
        Löytyykö joku muu, joka viitsisi edes vähän perehtyä mun karttaan? Olisin hyvin kiitollinen. :)


      • 11.
        hullutimantti kirjoitti:

        Kiitos kommentistasi. Ei sillä, että olisin saanut siitä mitään irti...
        Löytyykö joku muu, joka viitsisi edes vähän perehtyä mun karttaan? Olisin hyvin kiitollinen. :)

        Tarkoitan, onko asenteessasi jotain, joka näkyy ja saa aikaan ne reagtiot. Onko sinulla taipumus `opettaa` muita ja näin ollen aiheuttaa vastareagtiot.


    • Näkemyst

      Ensinnäkin tuo Khiron askendentilla kuvaa sitä, että koet itsesi "haavoitetuksi". Toiseksi sinulla on tarkka Aurinko/Neptunus konjunktio kartallasi.

      A/N tarkoittaa stiä että koet itsesi uhrina.Mielenkiintoista, että tämä konjunktio on kauriissa kuten Kaurista hallitseva Saturnuskin. Tämä korostaa näkemystä vastakkainasetteluun sorrettu (N) - sortaja (S).

      Sinun itsekuvasi tuon konjunktion valossa ei ole kovin realistinen. Olet liian luottavainen ajoittain ja se aiheuttaa haavoittumisia, joiden perusteella menet sitten äärimmäisen epäluottavaiseksi.

      Noin paljon planeettoja neitsyessä ja kauriissa kuvaa sitä, että saatat olla klassista nalkuttajatyyppiä, joka kriittisyydellään saa muut varpailleen.

      Ongelmasi siis ovat "isoegoiset miehet". Sinulla on Mars oppositiossa Plutoon, mikä kuvaa ominaisuuksia jotka projisoit miehiin. Näet miehet (M) pakottavina ja jyräävinä (P). Todellisuudessa siis tämä on puoli jota et näe kovin hyvin itsessäsi.

      • Odottaa, aikaa.

        Astrologit, ja miksei myös muut ihmiset, puhuvat mielellään vapaasta tahdosta. Sinulla on vapaa tahtosi luoda elämäsi sellaiseksi, kuin itse tahdot. Kuinka ihminen elää, luo ja muodostaa haluamansa elämän, kun kartta, ja elämä, on esimerkiksi tuollainen. En itse ole koskaan uskonut ns vapaaseen tahtoon. Minulla on se tahto, jonka sain syntymässäni. Ja, elämä, jonka sain.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      25
      2134
    2. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      92
      1955
    3. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      88
      1931
    4. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1623
    5. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      1507
    6. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      488
      1496
    7. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      1
      1484
    8. Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?
      Lieksa
      49
      1290
    9. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      73
      1164
    10. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      35
      1159
    Aihe