Ostin uuden Fujin S7000:n ja yritin koittaa siihen edellisen kameran fujin A303:n 128MB:n korttia (on tosin OLYMPUksen), niin se ei toimi vaikka mitä teki.
Olen formatoinut sen kameroilla ja tietokoneella, mutta ei vaan ala toimia, jotain erroria se herjaa.
Ja sitten yritin käyttää uuden S7000:n mukana tullutta 16MB:n korttia (FUJIFILM) vanhassa A303:ssa niin sekään ei toimi???????????
Mitäs tämä tämmöin oikein on? Onko kokemuksia.?
Vanha xD - uuteen ei käy, eikä toisinpäin
2
513
Vastaukset
- Matti
Pikku lisäys, että en ole formatoinut sitä korttia vanhalla A303:lla, koska siinä on "takalevy" halkki ja poikki, niin ei näe menuu ym.
- Matti
Tiedoksi kaikille!
Ostin tai tilasin nyt sitten oikean Fujin xD 256:n ja eikä sekään alkanut toimimaan ja eikun tonne etelään sinne isoon nettikauppaan viemään kameraa takuuseen. Ja tiskillä sitten ihmeteltiin ja myyjä jo meni hakemaan toista korttia takahuoneesta. Samalla minä aijoin näyttää hänelle miten se tekee virheilmoituksen ja ????????? kortti pelaskin.
Myös mukana oli se erimerkkinen kortti niin sekin pelas. Että tämmöinen tapaus tälläkertaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061