Jos olisit haku päällä niin millainen olisi unelmiesi puoliso?
Unelmiesi puoliso?
aroma
16740
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Sellainen juuri mitä nykyinen vaimoni.Suora vastaus hyvään kysymykseen.
Toi mun mies,
Mutta vois se olla viritetty.
Oma rakas mieheni on unelmieni puoliso -edelleen 30 vuoden avioliiton jälkeen. On eletty tosi vaikeitakin aikoja, kun "tahdottiin" rakastaa myötä ja vastamäessä,niin se tahtominen on tarkoittanut "ei luovuttamista" silloinkin,kun jos ei olisi sovittu ja päätetty tahtoa! Eikä tarvii tulla kommentoimaan,että mikäpä tuossa- on taisteltu ja taistellaan edelleen,kun kerran niin "tahdottiin".
Naisen ollessa kyseessä sellainen tolokku ruipelo jolla on pitkät kädet joilla on hyvä marjoja poimia ja pottuja kuokkia. Ääni saa olla iso jotta hirvimetsällä ääni raikaa. Jos on pitkät kädet kuin apinalla niin naamakin saa olla kuin apinalla ettei kylän miehet siitä kiinnostu liikaa. Pyssyy paremmin kotona hellan ja nyrkin välissä. Eli sellainen armoton työmies jolla kuitenkin naisen värkit.
Muuten joo sama ihanne, mutta mieluummin sellainen tukevanpuoleinen saisi kultsi olla. Ajatelkaapa vaikka talvella suolla ojien ylitys kelkalla. Helposti käy niin että siellä ojan pohjalla ryvetään kiinni ja upoksissa. Repiihän se riuska emo sen sieltä vaan helpompi jos se muori asettautuisi jo valmiiksi ojaan pitkälleen täytteeksi, niin olisihan siitä sitten helppo hurautella rankakuormat yli. Ihanne puolison sääret olisi parempi olla lyhyempää mallia. Ajatelkaapa talvea ja umpihankeen menoa. Sellainen pitkäsäärinen vain loikkii menemään, vaan kun ns. persjalkasen laittaa edellään möyrimään niin syntyy helposti kuljettavaa uraa.
JonsereettiJorma toi kaiken oleellisen esille.Tuollainen on juuri minun vaimoni.
Joskus vaan tuntuu että saisi olla nuorempi painos. Mutta tuo tunne menee ohi kun muistaa oman ikääntymisen.
Katotko alapään viisarin asennosta sitä ikeä,näöttikö alaspäen.
kuuro ,mykkä ja sokea.
Värnöttäjälle. Katsoin.
tulee-touhutaan-maksan ja sitten se katoaa, eikä soittele perään.
Katkeruus on kuin suolaa, kirveltää tai maustaa.
Sellainen joka rakastaisi ja luottaisi yhtä paljon kuin minä häntä.
joku sukulainen tietysti
Mitä serkumpi sitä herkumpi. Sama sukunimi plussaa, ei tartte vaihtaa vihille mennessä.
Mahoton yhtälö. Jos on ulukonäkköö niin ei oo rahhoo ja jos on rahhoo nii ei oo ulukonäkköö.
Ompas mahdollista,unelmien puoliso on Merja Kyllönen,kokoa,näköä,sivistystä ja fyrkkaa!