JKL päättäjät, tälläistä Suomessa
ketkä jatkaa
465
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
No juu, mutta mihin ne tuhkat?
Johonkin nekin hyötykäyttöö, Ruokohelppiä kasvattamaan?
Keljonlahtihan on hiilivoimala johon ystävällismielinen itänaapuri Venäjä toimittaa edullista polttoainetta, aivan niinkuin EU:n "ytimessä" olevassa maassa kuuluukin toimia??
Toivottavasti seuraava kj ei ole mikään suomettunut punikki sinivalkoisessa lainapeitteessä!
Syynkin olen löytänyt Keljonlahden voimalan typeryydelle. Markku A,n palkka on vit un karmeen suuri, jopa maailman laajuisesti, niin eihän näin isoilla tuloilla voi mitään mitätöntä töppäystä tehdä.
MA,n muistomerkki, nimikilpailu alkakoon. Vuatimaton avvvaus> "turpeen tulimmaista"
Siitä muistomerkistä, tuolta ryssiltä saisi varmaan edullisesti vanhoja kaadettuja Jeltsinin patsaita.Ovat niin yhdennäköisiäkin, ja onhan nyk. kj ollut muutenkin kallellaan sinne päin. Kyllähän Allonenkin sen paasin tekisi, mutta se maksaa eikä taiteilija mielellään tee mitään rumaa.