Cactus on saanut loistavat arvostelut testaajilta ja otti heti vertailutestivoitonkin. Muotoilu on rohkea, persoonallinen ja erittäin onnistunut. Kiitokset Citroenille upeasta autosta.
Cactus on tulevaisuuden klassikko!
Varma juttu
15137
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Hinta vaan on Suomessa kova. Ilman autoveroa maksaa halvin malli 15050€ toimituskulut.
Tallinnassa havin malli maksaa 13 800 €.
Varmaankin Cactucset myydään muualle...
Pirteän näköinen auto. Näin yhden tänään liikenteessä.
Kyllä on tosiaan pirtsakka peli. Joku keltainen väri kävisi siihen hyvin.
Cactuksen ostajan kanattaisi käydä mielenterveys hoitajan kautta suoraan silmälääkäriin poikkeamatta autokaupan kautta. Citikkaperheen lapset ovat tulevaisuuden koulukiusaajia.
Sinun kannattaisi käydä apukoulu uudelleen jotta oppisit edes vähän kirjoittamaan.
Kyllä Cactus on hieno pirssi. Siinä on menneitten vuosien rättärihenkeä nykyaikaan sovellettuna. Suomessa hinta on nostettu hiukan kovaksi eikä tämä huonolla itsetunnolla varustettu kansa uskalla ostaa noin mahtavia autoja.
Ai se on kansan luonteesta kiinni ettei ne osta p"skaa. Selitys tuokin.Caktusta harkitsevan kannattaisi mennä pesukoneeseen ja panna linkous päälle. Suurinpiirtein sama tuntuma on cactuksen kyydissä. Aika klassikko fiilis tosiaan.
Kyllähän Suomi on sellainen autoilun takapajula, että täällä on myyneet Ladat ja Toyotat hyvin. Nyt asiat ovat kääntyneet toiseen suuntaan. Meillä on kokoomuslainen presidentti (ajoi muuten 508 Pösöllä) ja länsimaalaiset autot myyvät hyvin, Volkkari ja Skoda. Ovat muuten hemmetin hyviä autoja. Ovat vieneet asiakkaita mm. Citikalta. Tämähän ei Citikka-kuskia häiritse koska he eivät välitä mitä autot myyvät missäkin päin maailmaa.
Cactuksesta sen verran, että se on edullinen auto, suunnattu esim. nuorille tai muille joilla ei ole halua tai varaa pistää rahaa uuteen autoon suuria summia. Lähinnä kaupunkiauto jolla taittuu myös pitempikin matka tarvittaessa. Sellainen pirtsakoiden ja iloisten ihmisten auto ihmisen iästä riippumatta.
Mielestäni cactus on suunniteltu seksuaalisesti poikkeaville, impotenteille, frigideille ja miehille jotka tykkää käyttä kesällä sukkanauhoja. Liftarina varoisin moisia härpäkkeitä.
"Ovat vieneet asiakkaita mm. Citikalta. Tämähän ei Citikka-kuskia häiritse koska he eivät välitä mitä autot myyvät missäkin päin maailmaa. "
Silti ottavat aina puheeksi sen, kuinka hyvin PSAn autot juurikin myyvät Euroopassa.
Korkeintaan on korjattu Tojo-pellen horinoita.
Aika isohkoja naisasentajia on citikan tehtaan kokoonpanossa kun ämmät piruuttaan liimailee terveyssiteitään cactuksen kylkiin...
Parempi se kuin Toyotan liukuhihnalla, missä kyseiset tarvikkeet sullotaan ohjeiden mukaan penkkien täytteeksi.
Kyllä Cactus on saanut ylistystä autotoimittajilta ympäri Eurooppaa.
Cactusta on ylistänyt Always,Vuokkoset ym. rättifirmat. Kuukautissuojia amatsoneille,)
Hieno peli