Peltitöitä/pakkelia, maalia nyrkkipajalta pks:lla?

Le pair Pösöö

Olisi tarve parin lommon pakkeloinnille ja maalaukselle kahdessa "hyötyauto tyyppisessä kulkuneuvossa. Liikkeeseen en viitsi viedä, mutta harrastustason ammattilainen voisi tehdä vaikka autotallissaan. Kunhan osaa pakkelilla täyttää ja maalata paikkamaalauksen oikealla ruiskulla. Ymmärrän touhusta sen verran, että tekisin itse, muttei ole nykyisellään välineitä. Näistä ei tarvi tulla vimpampäälle vaan sinnepäin. Todellakin on kyse pakkelikorjauksesta - ja ihan vain vaimon silmän iloksi. Nämä autot ovat niin halpoja, että liikkeiden hinnoilla menisivät varmaan lunastukseen.

Olisko tietoa nyrkkipajasta tai tekijästä, jolta kyseinen homma hoituu? Pelkkä maalauskin tulee kysymykseen.

3

162

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kunhan kyselen

      Onko yhtään väliä mistä suunnalta maatamme , vai virosta ?

      • Le pair Pösöö

        Läheltä Vantaata mielellään. Noitten takia en Viroon lähde. Maalauskin onnistuis vaikka kynäruiskulla. Olipa jääny avaamatta tuo pks-lyhenne. Sillä tarkoitetaan yleensä pääkaupunkiseutua. Homma olisi jollekin nuorellemiehelle muutaman satasen puuha, kunhan osaa automaalia ruiskulla levittää ja pakkellla saa täytön siistiksi.


      • jokzu
        Le pair Pösöö kirjoitti:

        Läheltä Vantaata mielellään. Noitten takia en Viroon lähde. Maalauskin onnistuis vaikka kynäruiskulla. Olipa jääny avaamatta tuo pks-lyhenne. Sillä tarkoitetaan yleensä pääkaupunkiseutua. Homma olisi jollekin nuorellemiehelle muutaman satasen puuha, kunhan osaa automaalia ruiskulla levittää ja pakkellla saa täytön siistiksi.

        Ruiskuu ei oo mutta paklata voin ja sitten pensselillä tai telalla vetää maalit päälle. Onnistuu tuossä pihalla homma. Pari- kolmesataa paikkojen koosta ja määrästä riippuen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1692
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1508
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      37
      973
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      889
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      851
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      806
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      758
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      750
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      748
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      730
    Aihe