Olen halukas muuttamaan paikkakuntaa ja olen sen eteen jo tehnyt töitä. Miltä näyttää työasia. Saanko työpaikan ja näetkö minulle muuton? Nämä asiat kun kulkevat käsi kädessä.
Sagamar
8
181
Vastaukset
Jo kahden vuoden päästä tulee jokin iloinen saavutus muuttoasiaan liittyen. Kolmas vuosi niin tulee eteen työ jolloin tunnet olevasi sillä tasolla mikä tuo sinulle varmuuden ja siitä alkaa hiljalleen uuden asunnon tavoittelu. Neljäs vuosi niin suuntasi muuttuu asuntoasioissa ja luulen siihen liittyy rakkaus.
- Olisiko Onnea?
Kiitos. Mitä on tulossa tähän syksyyn? Kiitos taas:)
Hei, voisitko selventää mitä asioita haluat että katson!
- Olisiko Onnea?
Olen halukas muuttamaan paikkakuntaa ja olen sen eteen jo tehnyt töitä. Miltä näyttää työasia. Saanko työpaikan ja näetkö minulle muuton? Nämä asiat kun kulkevat käsi kädessä.
Kiitos. Kysyn uudelleen koska haen työtä nyt! Saanko hakemani työpaikan ja näetkö minulle muuton? Tuleeko kutsu haastatteluun? - Olisiko Onnea?
nosto Sagamarille. Kiitos Tämä työasia on lähikuukauden asia.
1 kk työasioissa: jokin ei ole vielä valmista mitä toivoo, haluaisi niin mielellään päästä eteenpäin. Jokin työ on kyllä tehty valmiiksi. 2 kk uudet asiat tulevat yllättävästi pinnalle, jos ei ole haastattelu joka tulee yllättävästi noin vain, niin on jo parhaassa tapauksessa työ joka "yllättää", - mutta kun otin lisäkortin niin et ole vielä työssä vaan enemmän omissa oloissa, taka-alalla kun toivottua menestystä ei ole. 3 kk: epävarmuutta jotain koskien jatkoon työasioissa, jos on kestävyyttä ja on suunnitelmia joissa hiukan epävarmuutta. Jokin asia ei ehkä ole kypsynyt/valmista. Ja lisäkortti kertoo että suunnitelmat eivät ole käytännössä tekeillä. 4 kk: jotain positiivista tulee täällä kuvaan, toteutusta on ,mutta näkyvät tulokset ovat vielä matkan päässä, ehkä odotat jotain "nurkan takaa" kohta. 5 kk. Et ole päässyt ylös vaan olet vähän avuton tässä vaiheessa. 6 kk Mietit ja odotat jotain parannusta kun jokin asia ei mennyt niinkuin piti.
- Olisiko Onnea?
Kiitos. Muuttoasia mitä näkyy?
Katson muuttoasioita lähikuukausina eli 1 kk: varovaisuutta, odotat vastausta. uusi asunto: ei voi mennä eteenpäin. 2 kk iloista eteenpäinmenoa yksi asia kerrallaan jossa antaa tilanteen olla kunnes on aika. Uusi asunto: selvyyttä. 3 kk. uusi sopimus tai asunto, mutta kehität tässä jotain ja luot jotain uutta ympäristössäsi, askel uusiin toimiin. Ja kun katson erityisesti uutta asuntoa niin paljon tapahtuu sillä alueella, asiat menevät toivottuun suuntaan. 4 kk: voisin kuvailla sen muutoksi parhaassa merkityksessä, tai innostusta lähteä pois entisestä, ja toteutat tätä äkkinäistä muutosta sinnikkäästi. 5 kk Paljon tapahtuu missä jotain epävarmuutta mukana. 6 kk olet hyvällä tasolla muuttoasioissa, nautit siitä mitä sinulla on. Asiat menevät "oikein".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse3617847Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1075549Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi1114643Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli274440Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos1574349Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s523957Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1573839Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan773727Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava373647SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha853471